Yeni sezon kısa abiye modelleri

Yeni-sezon-Zara-babet-modelleriAbiye dediğimiz zaman kadınların gözleri parlar. Çünkü abiye kıyafetler özel gün ve gecelerde giyilen, her zaman bir manası olan ve çok önem verilen kıyafetlerdir. Hepimiz biliriz ki, kadınlar eğer özel bir gün veya geceye katılacaksa daha aylar öncesinden o gün veya gecede ne giyeceğini düşünmeye ve alternatifler geliştirmeye başlar. Mutlaka daha önce giymediği bir kıyafeti ve başkasıyla da pişti olmayacağı bir alternatifi bulmak ve uydurmak durumundadır. İşte bu yüzden her sene yeni sezon kısa abiye modelleri dört gözle beklenir durulur.

Peki bu abiye kelimesi nerden ileri gelmektedir hiç düşündünüz mü? Aslında abiye söylene söylene değiştirilmiş bir yabancı kelimedir ve dilimizi bu haliyle yerleşmiştir. Orjinali ise Fransızca “habille” kelimesidir ki, telaffuzu bizim Türkçede kullandığımız “abiye” kelimesine benzer bir telaffuzdur. Fransızcadaki anlamı ise gösterişli, göz alıcı, öğleden sonraları veya özel gecelerde giyilen şık giysi veya tuvalettir.

Demek ki bir abiyenin en önemli özelliği gösterişli ve göz alıcı olmasıdır. İşte yeni sezon kısa abiye modelleri denilince de akla gelen ilk özellik bu olmaktadır. Gösteriş ve şık görünüş… Çünkü kadınlar bu ikisine de çok önem vermekte ve bilhassa düğün, sünnet, balo, şölen gibi merasimlerde giydikleri kıyafetlerle birbirleriyle yarışa girmektedirler.

Farklı renkler farklı modeller

Abiye türleri genelde ağır renklerden seçilebildiği gibi nadiren, eğer akşam vakti olmayan ve açık havada yapılacak bir tören ise, açık ve pastel renklerden de tercih edilebilir. Yeni sezon kısa abiye modelleri bütün bu ihtiyaçları karşılayacak türden farklı alternatifler, farklı renkler ve farklı modellerde abiye kıyafet seçeneklerini barındırmaktadır. Abiye kıyafetler belki de bir en fazla birkaç defa giyilmesine rağmen seçiminin zor ve önemli bir detay olduğu düşünüldüğünde her yeni sezonda dört gözle beklenmesini anlayışla karşılamak mümkündür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.