Yaz Öncesi Moda Alışverişine Dikkat

Sezon yaz olunca, görünüme açık bölgelerin daha göz önünde olması çeşitli stratejilerin geliştirilmesine neden oluyor. Modaya ayak uydurmak ve bedene en çok yakışan kıyafetleri seçmek, özellikle kilo sorunu olanlar için özen gösterilmesi gereken detayları kapsıyor.

Aşırı kilolu, aşırı zayıf veya tam orantılı olmayan bedenler yahut tam formunda bedenler için bile bazen alışveriş yapmak, pek çok unsuru değerlendirmeyi gerektiriyor. Yeni sezonda rengarenk kıyafetleri satın almak için, bedeninize nasıl uyum sağladığını analiz ederek alışveriş yapabilirsiniz.

Yaz Alışverişinde Mutlaka Olması Gereken Parçalar

Bikini ve mayo alışverişleri, sezonun başında değerlendirilmeye başlanan parçalar arasındadır. Neyse ki modanın ve tekstil sektörünün gelişmiş olması, üretimin binlerce seçenekte yapılıyor olması her tarza ve her bedene uygun kombinlere rahat şekilde ulaşmayı sağlıyor.

Yüksek bel kesim bikiniler, düşük bel bikiniler, balkonet bikini modeller, modası geçmeyen üçgenler, fırfırlı modeller gibi sayısız seçenek ve uygun fiyatlar, tek yerine çoklu alışveriş yapma mantığı, bikini- mayo alışverişlerini daha kolay hale getiriyor.

Tiril tiril etekler ve elbiseler, yaz alışverişinde mutlaka olması gereken ürünler arasındadır. Parmak arası terlik ve sandaletler, minik şortlar, şifon tunikler, yaz boyu ve farklı katılımlarda rahat kombinler için mutlaka satın alınmalıdır.

Bikini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vücut hatları ve orantıya göre bikini seçimi yapılmalıdır. Alt- üst ayrı satılan parçalar genellikle daha çok tercih edilir. Hem ekstra kombine olarak sağlar hem de bedenin üst bölge ve alt bölgesindeki farklı orantıların rahatlıkla kamufle edilmesini sağlar.

Basen, göğüs ve omuz bölgelerine göre yapılan bikini alışverişleri, bedeninizi en rahat ettirecek şekilde olmalıdır. Ayrıca bikini rengi, geç bronzlaşan insanlar için önemlidir. Bembeyaz tene açık renk bikini giyilmemelidir. Yahut ten rengi, pudra rengi, sarı tonlarında veya pembe bikiniler, açık tenlerde kullanılmamalı ve ancak bronzlaştıktan sonra tercihe dilmelidir.

Yazlık Kıyafetler Seçerken Modaya Dikkat

Her moda olan ürün, giyilir mi? Size en çok yakışan kıyafet, tarzınıza özel modadır. Ayrıca herkesle aynı anda aynı şeyleri giymemek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Beden ölçülerinize uygun ve sizi en güzel gösteren kıyafet modellerini önce belirleyin.

Bunun için dolabınızdaki tüm kıyafetleri deneyebilir, ya da bir mağazaya giderek farklı kombinleri yapabilir ve bedeninizi en şahane gösteren tarzı bulabilirsiniz. İlle de modaya eşlik etmek isteyenler desen, renk, modelde farklı alternatifleri kullanarak, modanın bir noktasına uyum sağlayabilirler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.