Yaz Mevsimi Kapıda! Vücudunuz Hazır mı?

Aslında beden aynı beden, güzellik aynı güzellik ve beden ölçüleri aynı. Ancak yaza girerken vücut hazırlama ritüeller, yaz bakımları, yazlık alışverişler daha bir ön planda oluyor. Nedeni, kışlık kıyafetleri sadakati…

Soğuk mevsimlerde kalın dokularıyla bedeni saran ve fazla kiloları belli etmeyen kışlık giysiler, yaz aylarıyla birlikte bedenlere hızlı bakımların yapılmasına neden oluyor. Yaza girerken vücut nasıl hazırlanır? Yaz bakımları nelerdir? Bikini sezonu için neler yapmak gereklidir? Minik detay ve tüyolar sizlerle…

Yaz Bakımları Serisi

Kış boyunca sadece yüz bölgesine yapılan bakımlar, maske ve kürler, ilkbahar aylarından itibaren tüm vücuda uygulanır. Daha hoş görünmek, plajlarda daha göz alıcı olmak için ışıltılı bir ten çalışmaları başlar. Beden bakımında en hızlı sonuç veren maskelerden biri, Türk Kahvesi peelingidir. Kışlık ölü derilerin hızla atılmasını sağlarken, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı hızlandırır.

Aşırı beyaz tenler veya çeşitli kusurları örtmek isteyenler için tatilin ilk günlerinde otobronzer ürünler kullanılabilir. Ayrıca yaz boyunca elbise etek kullanımları için hızlı bronzluk idealdir.

Fazla Kilolar İçin Çalışmalar

Hızlı kilo verme çalışmaları genellikle ilkbahar aylarının başından itibaren uygulanır. Ancak hızlı kilo verdiren sağlıksız diyetleri uygulamamak, sağlık açısından önemlidir. Detokslar, sağlıklı beslenme programları ve spor yapmak, birkaç hafta içinde kilo vermeye başlamanızı sağlar.

Hızlı yağ yakan besinler, karın sıkılaştırıcı egzersizler, göğüs toparlayıcı kremler ve selülit giderici kozmetik ürünleri, yaz mevsimine girerken en çok kullanılan ve uygulanan yöntemlerdir. Kış boyu düzenli bakım yaparak ve kilonuzu daima formda tutarak, yaz öncesinde rahat bir giriş sağlayabilirsiniz.

Beden Bitki Örtüsü Ne Durumda?

Sadece kadınlar için değil erkekler için de yaz mevsimine girerken yapılması gerekenler arasında, lazer epilasyon bulunuyor. Genellikle kış aylarında yapılan ve yaza girerken hazır olması gereken epilasyon işlemleri, kazaksız denize girmek için oldukça elzemdir.

Teknolojinin gelişmesi, görüntü güzelliğinin de elde edilmesine katkı sağlıyor. Erkeklerde daha çok sırt ve göğüs bölgelerine uygulanan lazer epilasyon, yaza hazırlığın en konforlu uygulamaları arasındadır. Kadınlar için de yaz boyu rahat etmenin formülü uygulanarak, yaz öncesi vücudun hazır olmasını sağlıyor.

Yaza Girerken Edinilmesi Gereken Donanımlar

Hassas ciltler, alerjen bedenler için yaz öncesi donanımların hazır olması önemlidir. Güneş koruyucu ürünler, cilt lekelerinin oluşmaması ve var olan lekelerin daha koyulaşmaması için alınması gereken önlemler arasındadır. Şehir yaşamında her güneşe çıktığınızda yüzünüze mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanın.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.