Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Cildimiz en değerli varlığımız. Ama bazen bunun farkında olmak bir yana gerekli bakımı yapmak konusunda dahi yeterli zamanı ayırmıyoruz. Yazın güneşli havalarda, kışın ise soğukta gerekli bakımı yapmadığımız takdirde, cildin nem dengesi bozulacaktır. Bu nedenle ise birçok cilt sorununa neden olacaktır. Cilt sorunlarının ortaya çıkmasında birden fazla faktör rol oynayabilir. Bunlardan biri cildin mevsim değişmelerine uyum sağlayamaması ve her mevsimde ayrı bir bakım yapılmasının gereğidir. Cildimizin bakımı önemliyken, cilt türü de bu bakımda çok önemli bir rol oynamaktadır.

Cildin nem dengesini korumak kuru cilt tipleri için çok önemli bir unsurdur. Fakat yağlı ciltler için de cildin nemlendirilmesi önemli bir unsurdur. Bu sebeple kullanacağınız nemlendiricinin cildiniz üzerindeki etkisini önceden deneyerek cildinize uygunsa uzun süreli kullanıma gitmeniz gerekmektedir. Cildinize uygun olmayan nemlendirici cildinizin yağlanmasına sebep olabilir. Bu konuda dikkatli olarak nemlendiricinizi seçmelisiniz.

Yağlı Cilt Tiplerinin Nemlenmesi

Yağlı, kuru veya normal cilt tipi, fark etmeksizin her cilt tipinin doğru bir şekillendirilmesi gerekmektedir. Çünkü eğer cildin nem dengesi düzgün olursa birçok sorun da ortadan kalkacaktır. Cilt yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Nemlendiriciler ile hedeflenen cilt tabakasının güçlendirilmesidir. Bununla cildin dış etkilerden korunması hedeflenmektedir. Cildin nemli olması demek sağlıklı olması anlamını da taşımaktadır. Cilt nem dengesi açısından korunur, dengelenirse cilt yüzeyinde birçok sorunun da ortadan kalkacaktır.

Nemlendiriciler, cildin dış etkenlerden korunmasını sağlarlar. Aynı zaman da cildin nem dengesinin korunması durumu uzun vadede birçok kadın için kurtarıcı olmaktadır. Çünkü nemli bir cilt, erken yaşlanma sorununda da birebir etkilidir. Nem açısından dengenin sağlandığı ciltlerde erken yaşlanma belirtileri görülmemektedir.  Aynı zamanda da cilt daha dinç, daha genç ve dinamik görünmektedir. Bu nedenle cildin demlendirilesi çok önemlidir. Yağlı cilde sahip olan kişiler, ciltlerinde sebum fazlalığı nedeniyle yağlı bir cilt dokusu hissetmektedirler. Bu nedenle de bu cilt tipine ait olanlar citlerinin nemlendirici ye ihtiyaç duymadığını düşünmektedirler. Oysa cilt tipleri ister yağlı olsunlar, ister karma ister kuru olsunlar mutlaka nemlendirilmeleri gerekmektedir

Yağsız Nemlendirici

Yağlı ciltlerin nemlendirilmesi konusu bu cilt tipine sahip kişilerce az bilinen bir durumdur.  Bunun için yağsız nemlendiriciler tercih edilmelidir. Cildin yağ dengesinin kurulması, sağlıklı ve dinç bir cildin formülü olacaktır. Cildin yumuşak ve pürüzsüz oldukça dinç bir görünüme kavuşması bu şekilde mümkün olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.