VÜCUDUNUZA GÖRE ABİYE ÇEŞİTLERİ

abiye çeşitleri

VÜCUDUNUZA GÖRE ABİYE ÇEŞİTLERİ

abiye çeşitleri     Abiye kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiş olup ( habillé ) gösterişli, göz alıcı demektir. Öğleden sonra veya özel gecelerde giyilen şık giysi anlamını da taşır. Eş anlamlı olarak yine Fransızcadan ( toilette ) dilimize geçmiş bulunan ” tuvalet ” kelimesi de kullanılmaktadır.

Abiye Seçimi

Abiye kıyafetler, özel gün ve gecelerde en çok tercih edilen kıyafetler modelleridir. Gösterişli yapıları ile dikkatleri üzerlerine çekerler. Özellikle dikkat çekmek isteyen ve ilgi odağı olmaktan hoşlanan kadınların ilk tercihleridir abiye çeşitleri. Abiye sadece kıyafette olmaz. Abiye bir elbise tercih ediyorsanız mutlaka yine abiye bir çanta ve abiye ayakkabılar ile tamamlamalısınız. Abiye bir elbise ile spor bir çanta veya ayakkabıyı bir arada kullanırsanız abes olursunuz. Sonuç her zaman için tam bir fiyaskodur. Abiye kıyafet giymek özen ister. Saçlarınızda kıyafetiniz gibi gösterişli olmalıdır, makyajınız ben buradayım demelidir. Her şeyin kusursuz olduğu ve abiye çeşitlerinin birleştiği tam bir kombin gözlere doyumsuz dakikalar yaşatır.

Abiye çeşitlerinde de yine vücudunuzu tanıyarak seçim yapmalısınız. Kolları kalın olan birisi askılı abiye çeşitlerinden uzak durmalı, daha çok uzun kollu ya da döküm kollu abiye çeşitlerini tercih etmelidir. Zayıf ve uzun boylu bayanlar için balık formatında hazırlanmış abiyeler biçilmiş kaftandır. Eğer minyon tipli biriyseniz uzun elbiseler yerine mini bir elbiseyi topuklu ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz.

 Abiye çeşitlerinde renk seçeneği sınırsızdır. İstediğiniz renk ve modelde abiye kıyafet bulabilirsiniz ya da diktirebilirsiniz. Abiye elbiselerde renk seçerken ten renginiz ile uyum içerisinde olması çok önemlidir. Seçtiğiniz renk sizi boğmamalıdır. Esmer tenli bayanlar, ten renkleri koyu olduğu için mutlaka açık renkli abiye çeşitlerine yönelmeliler. Buğday tenli bayanlar ne koyu, ne de açık tenli oldukları için makyajlarında gündüzleri daha açık tonları tercih edebilirler. Kıyafet seçimlerinde ise, bej, karamel ve ebruli renkleri tercih ederlerse ten ve kıyafet uyumu tam olur. Beyaz tenli bayanlarda ise kıyafet seçiminde riskli noktalar çok daha fazladır. Gündüz açık renkli bir kıyafet tercih etmek isterlerse, makyajlarını daha pastel tonlarda yaparak renk uyumunu dengeleyebilirler.

Abiye çeşitleri arasından en doğru olanı seçebilmek aslında çok büyük bir meziyettir. Estetik bir bakış ve vücudunu iyi tanımış bir kişilik ister. https://www.moda-sitesi.com/kadin-ve-erkek-icin-yeni-trendler adresinde abiye çeşitleri ve nasıl tercihlerde bulunmamız gerektiği konusunda küçük ipuçları bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.