Tesettür Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları

Tesettür giyim her alanda olduğu gibi gelinlik konusunda da birçok ürün yelpazesine sahiptir. Gelinliği alırken dikkat etmeniz gereken bir unsur, giyilecek mevsimdir. Mevsimine uygun gelinlik almak en doğrusudur. Diğer bir unsur vücut tipinize göre gelinlik seçiminde bulunmanız olacaktır. Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları konusunda çok fazla seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler değerlendirilirken gelinliğin düğünün özelliklerine uygun şekilde seçilmesine de dikkat edilmelidir. Salon, kır, sahil düğünü gibi farklı mekanlara uygun gelinlik seçilmelidir.

Tesettür gelinlik modelleri yaka tipi, kol tipi, kullanılan kumaş türleri ve etek şekillerine göre çeşitlilik göstermektedir. Kayık, bisiklet ve hakim yaka gibi yaka çeşitleri mevcuttur. Genellikle uzun kollu olurlar. Balon kol, düz kol, dantelli kol çeşitleri vardır. Tesettür gelinlik modelleri kumaşına göre (tül, organze, saten, tafta, dantel, şifon) gibi farklılık gösterirler.

Tesettür Gelinlik Modellerinin İsimleri Nelerdir?

Prenses Gelinlik Modeli: Sıkıca sarılmış belden itibaren genişleyen etek yapısında olanlara prenses gelinlik denilmektedir. Bu model beli ince gösterdiği gibi, kalça ve basenleri de gizlemektedir.

A Kesim Gelinlik Modeli: Bu modelde belin üst kısmı sıkıca sarıldıktan sonra, etek kısmı A harfi gibi bir şekil almaktadır. Bu model kullanım rahatlığından dolayı tesettürlü gelinlik modellerinde oldukça sık tercih edilmektedir.

Balık Gelinlik Modeli: Bu model tam balık ve yarım balık modeli diye ikiye ayrılmaktadır. Tam balık modelinde, gelinlik vücudu dizlere kadar sarmaktadır. Dizden aşağısı genişlemektedir. Yarım balık modelinde gelinlik vücudu kalçaya kadar sarmakta ve sonra genişlemektedir. Etekleri uzun ve denizkızı gibi genişlemektedir. Bu model farklılıktan hoşlanan gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Düz Kesim Gelinlik Modeli: Bu modelde yukarıdan aşağıya kadar gelinlik düz inmektedir. Hiçbir girintisi çıkıntısı bulunmamaktadır.

Mekana Uygun Tesettür Gelinlik Modelleri

Bütün gelinlik modellerleri her yerde uygun olmaz. Düğünün yapılacağı yere göre model belirlemekte fayda vardır. Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları seçiminizde bu unsura önem vermeniz gerekir. Mesela bir kır düğününde balık model giymeniz doğru olmaz. Hareketlerinizi rahat yapamazsınız. Uçuş uçuş olan bir kumaştan yapılmış gelinlik giymeniz size güzel bir hava katacaktır.

Düz kesim bir gelinliği gösterişli bir düğün mekanında giymeniz sizin ve gelinliğinizin güzelliğini ön planda tutmayacağı için istediğiniz etkiyi de alamayabilirsiniz. Balık model ya da A kesim gelinlikle daha idealı olabilirsiniz. Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları konusunda düğünün yapılacağı mekana göre seçim yapılırsa doğru sonuçlar elde edilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.