Teknede Düğün Önerileri

Teknede düğün yapmak isteyenler için verilecek pek çok öneri vardır. Bazı detaylara önem vermek stressiz ve keyifli bir tekne düğünü için oldukça önem taşır. Açık hava düğünleri içerisinde tekne düğünlerinin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Tekne düğünleri hem açık hava düğünleri olması hem de masmavi denizin ortasında keyifli bir ortam sunmasından ötürü tercih edilirler. Teknede düğün yapacaklar için İstanbul, İzmir, Antalya gibi sahil kentlerinde  çok fazla alternatif bulunur. Tatil yörelerinde de tekne kiralayarak göz alıcı koylarda muhteşem bir düğün yapmak mümkündür. Teknede düğün yapacaklar için, seçilecek organizasyon şirketi de önem taşıyacaktır. Bu konuda hizmet veren kuruluşların deneyim sahibi olması son derece önemlidir. Eksiksiz ve mükemmel bir düğün için her şeyin önceden planlanması gerekecektir.

Teknede Düğün İçin Seçilecek Mevsim

Teknede düğün yapacaklar için önerilecek bir diğer husus da düğün için seçilecek mevsim olacaktır. İlkbahar ve yaz mevsimi en çok tercih edilen düğün zamanlarıdır. Sonbaharda da Eylül ayı, sıcaklık bakımından uygun olan düğün tarihleri içerisinde yer alır. Teknede düğün yapacaklar için sıcaklık, denizin durumu ve havanın yağışsız olması son derece önemli hususlardır. Fırtınalı bir havada teknede düğün yapmak imkânsız bir durumdur. Açık havada yapılacak düğünler içerisinde hava koşullarından en fazla etkilenecek olan tekne düğünleri olacaktır. Bu nedenle yaz ayları, tekne düğünleri için en az riskli zamanlardır.

Tekne Düğünlerinde Yapılacak Organizasyonlar

Tekne düğünlerinde seçilecek organizasyon şirketi son derece önem taşımaktadır. Müzik ve ses düzeni tekne düğünlerinde önem taşıyan hususlar arasındadır. Bu konuda profesyonel bir organizasyon şirketinden hizmet alınması önerilir. Tekne düğünlerinde yemek ikramları da hizmet alacak kişilerin beğenisine uygun olmak zorundadır. Kokteyl olabildiği gibi yemekli de olabilecektir. Yemek seçenekleri ve ikramlıklar arttıkça da fiyatlar artış gösterecektir. Yemek seçenekleri, masa süslemesi ve müzik hizmetleri, alınacak hizmet içeriğine göre organizasyon firmasında farklı rakamlarda olacaktır. Her bütçeye uygun bir tekne düğünü yapılabilecektir. Burada davetli sayısı ve ikramlıklarda asgari seçenekler seçildiği takdirde uygun bütçeyle de yapmak mümkündür.

Teknelerde Yapılacak Düğünlerde Her Detayın Düşünülmesi

Teknede düğün yapılacak tarihler, bahar aylarına denk geliyorsa, hava durumunda bazı şaşırtıcı durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle de bu tarihlerde yapılacak düğünler için, seçilecek teknelerin kapalı mekânlarının da uygun genişlikte olması gerekir. Limana yakın demirlemesi, masalarda şal gibi detayların bulunması önem taşımaktadır. Ayrıca müzik sisteminin de açık havaya uygun olması son derece önemlidir. Bu konuda organizasyon şirketlerinin gerekli teknik alt yapıya sahip olması önerilir. Masa süslemeleri ve aydınlatma da teknede yapılacak düğünler için göz alıcı, unutulmaz bir etki sağlayacaktır. Havai fişek uygulamaları, teknede güvenlik için önerilmeyen unsurlardandır. Açık mekân çekimleri için de tekneler uygun mekânlar arasındadır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.