Takım Elbise Şıklığı

Takım Elbise
Takım Elbise

Takım Elbise Resmiyetin Simgesi Oldu

Resmi kurumlarda sürekli olarak takım elbise giyilmesinden dolayı artık takım elbise giyen birini gördüğümüzde onun resmi bir iş ile uğraştığını düşünüyoruz. Takım elbise aslında bir erkeğin tılsımıdır. Takım elbise giyen her erkek karizmatik duruşu ile çevresindeki insanların dikkatini çeker. Bunun bilincinde olan her erkeğin gardırobunda en az bir takım elbisesi vardır. Hanımlar resmi ortamlarda çok farklı kıyafetler giyebilir. Bir etek üstüne güzel bir bluz ve altına hoş bir topuklu ayakkabı hanımların şık ve şık olduğu kadar klasik yani resmi giyinmesine yeterli olmaktadır. Oysa erkekler öyle değildir. Bir erkeğin resmi giyinmesi, çevresine resmiyet imajı sergilemesi için takım elbise giymesi gerekmektedir. Başka bir alternatif yoktur.

Takım Elbise
Takım Elbise

Alternatifiniz Yoksa Takım Elbise Giyin

Takım elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Mutlaka takım elbisenizin pantolonunu boyunuza tam uyacak şekilde kestirmelisiniz. Çünkü ayakkabı giydiğiniz zaman eğer pantolonunuzun boyu uzun ise torbalanma oluyor ve buda hiç hoş görünmüyor. Yine aynı şekilde bedeninize uygun olarak aldığınız takım elbisenizin ceketinde kol kısımları, kol boyunuza oranla uzun gelebilir. Ceketin kollarını, kol uzunluğunuza göre ayarlatırsanız hoş görünmeyen durumların önüne geçmiş olursunuz.

Takım elbiselerinizi beğenerek aldığınızda, elbisenizin üzerinde ufak çaplı değişiklikler yapılabilirsiniz. İşinde uzman olan terziler tarafından sizin için en uygun ölçülere sahip olan takım elbiseler giymenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Takım elbise alırken aldığınız elbisenin kumaşının türünün bulunduğunuz mevsime uygun olmasına dikkat ediniz. Çünkü takım elbiselerin kumaşlarının türü yazlık, kışlık ve baharlık olmak üzere farklı özelliklere ayrılmaktadır. Kış mevsiminde daha kalın kumaşlar, yaz mevsiminde tiril tiril incecik kumaşlar ile tasarlanmış olan takım elbiseler sayesinde beyler her zaman çok şık oluyor. Tam anlamıyla şık olmak istiyorsanız takım elbisenizin içine giyeceğiniz gömleğe, takacağınız kravata, ayakkabınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer manşetli yani kol düğmesi takılan gömlekler giyiyorsanız da takacağınız kol düğmesinin elbisenizle uyumlu olmasına dikkat edin. Takım elbise modelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız size https://www.moda-sitesi.com/takim-elbise-sikligi-2.html adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Önceki İçerikGömlek
Sonraki İçerikKravat Uyumu
PAYLAŞ

2 YORUMLAR

  1. bu takım elbisenin tıpkısının aynısın dan gömleği kravatı çeketi kumaş pantolonu birde kemer varsa tam fiyatını öğrenebilirmiyim zahmet olmasa cok begeniyorum bu takımı en büyük hayalim bu gibi takım elbise

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.