Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Dış görüntüsü çok güzel ama kullanımı ve temizliği zor gibi görünen ayakkabı çeşitlerinin arasında süet ayakkabılar en başta gelmektedir. Her renk ve modelde olan bu giyim eşyası kadın ve erkekler tarafından çokça tercih edilir. Bu ayakkabılar hafiftir, ayaklarımızı sıkmaz. Rahattır ve acıtmaz. Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Bazı püf noktalarını bilirsek diğer ayakkabılarımız gibi uzun yıllar giyebiliriz. Bu ayakkabı modelleri oldukça şık duran ayakkabılar olduğu için bakımı zor olda da şıklık için buna katlanmaya değer.

Süet koyun, keçi ve dana gibi hayvanların derilerinin zımparalanmasıyla elde edilen bir üründür. Hassas bir dokuya s3ahiptirler, çabuk deforme olabilirler. Giyim sektöründe birçok alanda kullanılmaktadır. Şık görüntüsü sayesinde hepimizin evinde süet bir ayakkabı bulunmaktadır. Bazen de almak isteriz fakat kullanması zor diye almayız. Yağmurlu havalarda su geçirdiği için genelde kuru havalarda giymeyi tercih ederiz. Temizlemesi gözümüzü korkutuyor olsa da aslında kolaydır.

Süet Ayakkabı Temizlemek İçin Yöntemler Nelerdir?

Süet ayakkabıları ıslak bezle silmeyin. Daha çok leke bırakırsınız. Nemli bir bez kullanmanız daha doğru olacaktır. Islak olan ayakkabıları önce kurutulmalısınız. Temizlik aşamasında kullanmanız gereken bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar süet zımparası, süet fırçası, süet silgisi ve süet spreyidir. Kuruyan ve lekeli olan ayakkabılar süet fırçası ile tek yöne doğru fırçalanmalıdır. Fırçayı sert darbelerle kullanmamanız önemlidir.

Lekeler hala duruyorsa, süet silgisi kullanabilirsiniz. Ama silgiyi fazla bastırmadan silin iz kalabilir. Süet spreyi de işinizi kolaylaştırabilir. Ayakkabınızı temizleme işlemi sırasında, içini gazete kağıdı ile doldurun böylelikle şekli bozulmadan temizlemiş olursunuz. Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Elimizdeki bazı malzemelerle, doğru bir şekilde yaparsak kolayca temizlemiş olacağız.

Çıkmayan inatçı lekeler için, lekeli bölge fırça ile ıslatılıp kuru bir bez ile kurulanabilir. Her yeri kuruyana kadar bezle silme işlemi devam edip nemli ayakkabıyı sıcak bir yere koyup kendi halinde kurumasını bekleyebilirsiniz. Süet ayakkabıları yıkamak doğru değildir. Yıkadığınız zaman derisi kalınlaşır ve özelliği bozulur.

Süet Ayakkabı Boyanır Mı?

Ayakkabılarınızdaki su lekelerini süet silgisi ile sildikten sonra özel süet boyaları ile boyayabilirsiniz. Zaman içerisinde renginde solma görüyorsanız ilk günkü güzelliğine kavuşması için de boyayabilirsiniz. Boyadıktan sonra süet temizleme spreyleri ile bakımını yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Konusunda yeterli bilgiye sahip olduktan sonra yapılması gereken en güzel süet ayakkabı modellerinden satın alarak şıklığınıza şıklık katmak olmaldır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.