Selfileriniz İçin En Doğru Kıyafet Seçimi

Selfie için özellikle yüz bölgesi ön plandadır. Bu nedenle kıyafetler ve kıyafetlerle uyumlu aksesuarlarda mutlaka bu detaya göre seçim yapılmalıdır. Selfileriniz için en doğru kıyafet seçimi ile çekeceğiniz karelerin çok daha etkileyici olmasını sağlayabilirsiniz.

Selfie için bu durumun önemi çok fazla olduğu için pek çok ünlü isim, selfie stilisti ile çalışmayı tercih ediyor. Bu çalışmalarda ise ortamın ışığı, çekilecek karenin açısı, kişinin giyeceği kıyafet, saç tarzı ve makyajı özel bir şekilde seçiliyor. Paylaşılacak poz ve yazılacak metinlere uygun olarak hazırlanan ortam sayesinde ünlüler, paylaştıkları eşsiz kareleri yakalayabiliyor.

Selfileriniz İçin En Doğru Kıyafet Seçim Önerileri 

Kadınların selfie çekimlerinde genellikle tüm vücut ön planda tutulur. Bu nedenle de giyeceğiniz ayakkabıların bile kombin olması gerekir. Karelerde temel hedef; güzel, ince ve çekici görünmek olduğundan dolayı tercih edeceğiniz kıyafetlerin kesinlikle günlük, evde giyilebilecek tarzda kıyafetler olmamasına özen göstermelisiniz. Bu doğallıktan ziyade, paylaşacağınız fotoğrafın güzel olmamasına neden olacaktır.

Tercih edeceğiniz kıyafetlerde her zaman için şıklık ön planda tutulmalı, sizi daha fazla kilo gösterecek seçimlerden uzak durmalısınız. Çekimlerde ön kamera kullanıldığı için kamera üzerinde yaşanabilecek olumsuzluklar da göz önünde bulundurulmalı.

Bu kriterlere uyarak dolabınızdan çok farklı kombinler yapabilirsiniz. İŞ hayatınızda ya da dışarı çıkarken tarzınız nasılsa, bu kıyafetlerin dışına çıkmamanız sizin için daha iyi bir imaj bırakacaktır. Aynı şekilde işe gitmeden önce şık kıyafetleriniz ile çekeceğiniz bir selfie de yine gün öncesinden sosyal medyada dikkat çekmenizi sağlar. Dilerseniz şık bir etek ceket ile klasik, dilerseniz de stilettolar ile dar bir pantolon ve bluz ile uyumu kolayca yakalayabilirsiniz.

giyim

Kıyafet Dışında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafet seçimi kadar dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da var. İyi bir selfie çekebilmek adına doğru poz, doğru açı ve takım kullanmanız gerekecektir. Böylece çok daha net ve üzerinde ışık, renk ayarlarını yapabileceğiniz kalitede kareler çekebilirsiniz. Gerek bilgisayar gerekse de telefon üzerinden yapacağınız bu ayarlamalarla fotoğrafınızı teknik açıdan da kusursuz bir hale getirerek, etkileyici fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Kıyafetler kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise makyaj. Makyajsız hiçbir şekilde doğru ve başarılı bir selfie çekmeniz mümkün olmaz. Bu nedenle kıyafetiniz ile uyum içerisinde olacak ve sizi çok daha güzle gösterecek bir makyaj tercih ederek, fotoğrafınızı çok daha etkileyici yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.