Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj uygulaması yapmadan evvel, kişilerin dudaklarını mutlaka ıslatması gerekmektedir. Özellikle likit mat dudak boyası tercih edileceği zaman, dudaklarının kuru ve çatlak görünmemesi için bu aşamanın mutlaka yapılması gerekmektedir. Birçok kişi güzel ruj nasıl sürülür konusunda büyük merak duymaktadır. İyi bir ruj sürmenin ilk adımı mutlaka dudakları temizlemektir. Makyaj sanatkârları makyaja başlamadan önce dudaklara peeling yapar daha sonra deri makyajıyla makyaj uygulamasına başlarlar. Kişiler günlük rutininde makyajları için bu adımları uygulayarak daha çarpıcı bir makyaj yapma imkânı yaratabilirler.

Ruj Çerçevesi Neden Yapılmalı?

Müthiş görünen dudaklar için öncelikle dudaklarını çerçeve edilmesi gerekmektedir. Dudak üzerine uygulanacak ruj ile aynı renkte dudak kalemi seçerek profesyonel bir ruj uygulamasında bulunabilirsiniz. Dudaklarını olduğundan daha kalın göstermek içinde, dudak kalemini dudak çizginin bir tık dışına sürülebilir. Tam dudak çevresi kalemle çerçeveledikten sonra ruju sürerek uygulanmaktadır. Ruju sürmeden önce,  öncelikle dudak içinden başlanmalı, daha sonra ise dışa doğru devam edilmelidir. Özellikle klasik yapılan, parmak ile ruju yaymak doğru bir adım değildir. Bundan dolayı kişilerin her adımı eşit bir şekilde müdahale etmeden yapması gerekmektedir. Alt ve üst dudağa ruju denk bir biçimde uygulanması gerekmektedir.

Likit Kapatıcı Uygulaması ile Daha Göz Alıcı Görünün!

Ruju sürdükten sonra dudak çevresine likit kapatıcı uygulanması gerekmektedir. Özellikle koyu renk dudak boyası sürüldüğünde bu adımı geçmemeye itina ediniz. Böylece dudaklarınız daha ön planda duracaktır. Dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini istiyorsanız  dudak ortasını her zaman parlak gösterecek bir yöntem denemeniz gerekmektedir. Bunun için ruj ile aynı renk tonuna sahip olan bir lip gloss’u dudak ortasına sürerek parmaklarınızla iyice dağıtabilirsiniz.

İpeksi Bir Dudak Görünümü için Nasıl Dudak Boyası Sürülür?

Kötü görünen bir ruj sürmek için kuru ve çatlamış dudaklarınıza ruj uygulaması yapabilirsiniz. Ama asıl amacınız ipeksi bir görünüm elde etmek ise ruj sürmeden önce  dudaklarınıza peeling yapın. Özellikle kişiler ruj nasıl sürülür konusunda oldukça farklı bakış açısına sahip olduğu için bu adımı genel olarak atlamaktadır. Ardından dudağı ıslatacak kadar etkili bir balm sürünüz. Mendil desteğiyle balmı dudaklarınızdan silerken iyice bastırın ki nem iyice emilsin. Ardından rujunuzu ipeksi bir şekilde dudağınıza rahatça sürebilirsiniz. Bu işlemden sonra rahatlıkla rujunuzu sürebilirsiniz ve rujunuz dudaklarınızda oldukça doğal duracaktır.

Dudak Biçiminizi İyi Bilin.

Dudak kalemi kullanmaya yatkın değilseniz, deneme yapmadan lütfen uygulamayın. Ama iyi bir şekilde dudak kalemi kullanmanın en kolay yolu sürekli pratik yapmaktır. Kalemle dudak etrafınızı çizerken üst dudağın ortasından başlayın, sonra köşelere doğru ilerleyin. Köşelerden dudağın ortasına doğru ikinci katı atmak daha kaliteli bir görünüm sağlar. Aynı şartlar alt dudak için de geçerli. Dudaklarınızı azıcık daha kalın göstermek için natürel çerçevenin dışına çıkabilirsiniz ama bu durumu mutlaka kontrollü bir şekilde yapınız.

Rujunuzu Sürekli Tazelemeyi Unutmayın.

Özellikle mat ruj nasıl sürülür diye düşünen kişilerin, dikkat etmesi gereken en önemli unsur belirli aralıklarla bu ruj çeşidini tazelemektir. Mat rujlar, belirli bir süre sonra rengini kaybeder. Bundan dolayı kalıcı ve iyi bir ruj uygulaması için sürekli olarak tazeleme işleminde bulununuz. Eğer daha kalıcı bir uygulama istiyorsanız, düzenli olarak dudak kaleminizi de tazeleyebilirsiniz. Özellikle aşırı bir görünüm kazanmak için iki kat fazla ruj uygulayabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.