Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

 Kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri ruj lekesi nasıl çıkar sorusu oluyor. Kozmetik ürünler kadınların hayatını bir parçası haline gelmiş bulunuyor. Bu kozmetik ürünler arasında yer alan ruj belli diğerleri ile temas ettiği zaman çok zor çıkan lekeler arasında yer alıyor. Ruj insanların dudaklarına renk vermek amacıyla kullandıkları bir tür kozmetik ürünü oluyor.

İlk olarak erkeklerin dudaklarına sürdüğü boyalardan biri olan ruj 18. yüzyılda bulundu. Ruj 18. yy’de yargıçların dudakların ön plana çıkarmak için sürdüğü ürünlerden bir oluyordu. Daha sonra ise kadınlar tarafından kullanılmaya başlandı. Fakat oluşturduğu lekeler zorlayıcı olabiliyor. Bu lekelerden kurtulmak mümkün mü?

Ruj Lekesi Çıkar mı?

Çok kalıcı boyalar olan rujlar belirli bir yerle temas ettiği zaman lekesini çıkarmak son derece zor oluyor. Etkili bir şekilde çıkarmak isteyen kişiler bazı tüyoları gerçekleştirmelidir. Bulaşık deterjanı her türlü leke çıkarmada bir numaralı tercih olduğu için yüz lekesi çıkarmada da çok fazla kullanılır. Bulaşık deterjanını leke olan yere sürerek 15 dakika kadar üzerinde bekletmek gerekir.

Diğer bir yöntem ise şaşırtıcı gelse de saç spreyi oluyor. Duş lekesinin üzerine bir miktar saç spreyi dökülerek 15 ile 20 dakika arasında bekletmek gerekir. Daha sonra temiz bir bez ile sprey sıkılan yer iyice ovalanır ve durulanır.

Böylece çok kolay bir şekilde ruj lekesini çıkarmak mümkün oluyor. Diğer türlü ruj lekesi çıkarmak çok zorken bu yöntemler ile kolay bir şekilde çıkarmak mümkündür. Ruj lekesi nasıl çıkar sorusunun en genel cevabı bu şekilde oluyor.

Halıda Ruh Lekesini Çıkarmak Mümkün mü?

Doğru yöntemler kullanıldığı zaman halıya bulaşan ruj lekesini çıkarmak mümkün olur. Makyaj yaparken rüzgârın yere düşmesi ve leke yapması çok karşılaşılan bir durumdur. Halıya düşen ruj lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı çamaşır deterjanı oluyor.

Fakat kullanılan çamaşır deterjanının toz olması önemlidir. Kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri olan rujlar halıya temas ettikleri zaman üzerine toz deterjan dökülerek sıcak suyla ıslatmak gerekir. Daha sonra bir bez ile iyice ovalayarak silmek gerekir. Bu uygulama yapıldığı zaman çok kolay bir şekilde ruj lekesini çıktığını görmek mümkün olacaktır.

Bu yöntem ile birlikte ruj zor çıkan lekeler arasında sayılmıyor. Son derece kolay şekilde ruj lekesini çıkartıyor. Halınız beyazsa bu uygulamayı birden fazla kez gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Kot Pantolondan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Makyaj yaparken en çok karşılaşılan durumlardan biri rujun elinizden düşerek kıyafetinize bulaşması oluyor. Bu kıyafet de genellikle kot pantolon oluyor. Öyle bir durum yaşandığı zaman endişe etmeye gerek kalmıyor. Kot pantolonun üzerine bir miktar bulaşık deterjanı dökerek 15 dakika kadar üzerinde bekletmek gerekiyor.

15 dakika geçtikten sonra iyice ovalayarak lekenin çıkmasına yardımcı olmak gerekir. Daha sonra kot pantolonu makineye atarak yıkanmasını sağlamak gerekir. Makineden çıkan kot pantolonu ve hiçbir şekilde leke kalmadığını göreceksiniz. Son derece etkili bir yöntem olmasının yanı sıra çok da kolay bir işlemdir. Ruj lekesi zor çıkan lekelerden olsa da doğru bir yöntem uygulandığı zaman kolay bir şekilde çıkıyor.

 

Önceki İçerikEyeliner Sürme
Sonraki İçerikRuj Nasıl Sürülür?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.