Pardesü Modelleri ve Fiyatları

Pardesü bay ve bayanların giydikleri, ayak bileklerine kadar uzun olan uzun kollu bir dış giysisidir. Evden dışarı çıkarken, kıyafetlerin üzerine giyilir. Farklı renkte ve modelde olanları mevcuttur. Yazın perdesünün altına ince kıyafetler giyilirken kışında kalın kıyafetler ile giyilebilen bir giysi çeşididir. Genellikle cepli ve düğmeli modelleri vardır. Pardesü modelleri ve fiyatları konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Pardesüyü alırken önce hangi mevsimde giyileceğine göre karar vermek gerekir. Kışlık olan modelleri genellikle kaşe ve gabardin kumaşlardan üretilmiş olup, yazlık modelleri keten ve kotondan üretilirler. Deri olan çeşitleri de mevcuttur. Modele ve kumaşına göre fiyatları da farklılık göstermektedir. Pardesülerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de pardesünün modelinin günlük yaşama ve özel günlere uygun olarak farklılık gösterecektir. Özel bir törende veya gece kıyafeti olarak da pardesü kullanımı uygun olmaktadır. dikkat edilmesi gereken bu pardesünün giyileceği yere ve zamana uygun özelliklere sahip olacak şekilde seçilmesidir.

Size Uygun Pardesü Modellerini Nasıl Belirlersiniz?

Pardesü modellerinde vücut yapınıza göre olanları belirlemeniz gerekir. Kısa boylu kadınlar yerlere kadar olan modeli tercih etmeleri onların avantajına olacaktır. Fırfır ve pilili modellerden kaçınmalı, düz olanları tercih etmelidirler. Daha uzun görünmek için mümkün olduğunca minik desenli ya da düz renkli olanları seçmeniz faydalı olacaktır.

Kilolu olan kadınların tercih etmesi gereken pardesü çeşitlerinde özellikle ince kumaşlı olanları seçmeleri gerekir. Kalın kumaşlar daha şişman gösterebilir. Belden kemerli ve tek düğmeli pardesüler kilolu bayanlar için daha uygundur. Her renk pardesü giyilebilir. Koyu renk giymek zorundayız diye düşünmemek gerekir. Kendinden desenli ya da küçük desenli kumaşlardan pardesüler tercih edilebilir. Kaşe ve ince kaşmir kumaşları seçebiliriz. Önemli olan vücut şeklimizdeki detaylar doğrultusunda hareket etmektir.

Uygun Fiyatlı Pardesüler

Pardesü modelleri ve fiyatları konusunda oldukça fazla bir araştırma yapmış olsak da, fiyattan ziyade zevkimize ve vücut yapımıza göre olanları seçmek en doğrusudur. Vücut yapımıza uygun olmayan ya da bize yakışmadığını düşündüğümüz ürünleri almak doğru olmayacaktır. Giydiğimiz her zaman kendimizi iyi hissetmiyorsak boşuna almışız demektir.

Pardesü fiyatları kumaşına göre değişkenlik gösterir. Kalın ve kaliteli kumaşlardan yapılanlar her zaman için daha pahalıdır. İnce ve mevsimlik kumaşlar biraz daha uygun olabilir. Kısa modellerin fiyatı azken, uzun modellerin fiyatı daha çok olabilir. Pardesü modelleri ve fiyatları ayrıca satılan mağazaya ve hatta içerisinde bulunulan ile göre de fiyatlarda farklılık gösterebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.