ÖNEMLİ GÜN KIYAFETLERİ İLE BİR ADIM ÖNDE OLUN

önemli gün kıyafetleri

ÖNEMLİ GÜN KIYAFETLERİ İLE BİR ADIM ÖNDE OLUN

önemli gün kıyafetleri     İnsanların en zor anlarından birisidir önemli bir günde ne giysem derdi. En az bir ay önceden düşünmeye başlarız acaba ne giysem, ne giysem diye düşünmeye. Çeşit çeşit mağazaları dolaşır, internet sitelerinde önemli gün kıyafetleri modellerine bakarız. Hele ki bir düğün varsa ve bu düğün çok yakın bir arkadaşımızın ya da aile bireyimizin düğünü ise çok daha özenli ve seçici davranırız.

Küçük İp Uçları

     Bayanlara önemli gün kıyafeti seçimleri için bir kaç ufak öneri; nikâh gündüz ise kısa bir elbise veya açık renklerde krep bir pantolon takım veya tayyör tercih edebilirler. Eğer düğün gece kokteyl şeklinde bir davet ise kokteyl elbisesi çok şık bir seçim olacaktır. Gece şık oturmalı bir düğün daveti ise tuvalet veya mini payetli, ışıltılı şık bir elbise en uygun tercihtir. Açık havada yapılan yaz düğünlerinde; ipek ve saten kumaşlardan abartısız uzun elbiseler veya pantolonlar, tunikler, taşlı açık ayakkabılar giyebilirsiniz.

Önemli gün kıyafetleri seçerken hanımlar kesinlikle yapmamanız gereken hatalara değinecek olursak;  Yaz nikâh ve düğünlerine keten ve pamuklu kumaşlardan hazırlanmış kıyafetlerden uzak durun. Gündüz nikâhlarda siyah payetli elbiseler giymeyin. Tuvalet altına terlik giymeyi düşünmeyin. Sakın böyle büyük bir hataya düşmeyin. Önemli gün kıyafetleriniz için büyük iş çantaları kullanmayın. Beyaz katiyen giymeyin. Gelinle mi yarışmak istiyorsunuz? Bunu aklınızdan bile geçirmeyin. Davetin resmiyeti saat ve mekân olarak belirgin değilse abartıdan uzak durun. Dikkat çekmek için, ‘dekolte giyeceğim’ diye ucuz bir görüntüyle davete gitmeyin.

Böyle gün ve gecelerde genellikle kadınların önemli gün kıyafetleri üzerinde durulur, erkeklerin önemli gün kıyafetlerine pek değinilmez. Günümüzde erkeklerde en az kadınlar kadar önemli gün kıyafetlerine özen göstermeye başlamışlardır.

Baylara önemli gün kıyafeti seçimleri için bir kaç ufak öneri; nikâh gündüz ise blazer, kumaş pantolon ve uzun kollu gömlekler tercih edilebilir. Gece, kokteyl şeklinde davet ise takım elbise en popüler tercihtir. Gece yemekli bir düğün davetiyse ve koyu renkli takım elbise, giyim kodunda belirtilmişse smokin, smokin veya koyu renkli takım elbise giyim kodu yoksa bile, saat 18.00’den sonraki düğün davetlerine koyu renkli takım giymek yerinde olur.

Sizin de önemli gün kıyafetleri hakkında kafanız karışmış bir vaziyetteyse, bir bilene danışmak istiyorsanız, https://www.moda-sitesi.com/kadin-modasi-kadin-modasi-ile-ilgili-bilgiler/ adresini ziyaret ediniz, kafanız karışmasın.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.