Nefes Darlığına Ne İyi Gelir?

Nefes darlığı olan kişilerin bırakmaları halinde sigarayı bırakmaları önemlidir. Ağır yemekten kaçınmak nefes darlığına da fayda sağlar. Efor sarf etmeden nefes darlığı ortaya çıkarsa, bu bir sorun olabileceğinin bir işaretidir. Nefes darlığının tedavi yöntemi; dinlenme anında meydana gelirse; Ayak ve bileklerde öksürme, hırıltılı solunum ve şişlik sorun yaratıyorsa mutlaka bir doktora görünmek gerekir.

Bazı şifalı bitkilerle nefes kesici bir çare sağlamak mümkündür; Elbette altta yatan önemli bir hastalık yoksa veya takviye açısından doktor tavsiyesi ile bu durum kullanılabilir.

 Nefes Darlığına İyi Gelen Yöntemler

Havuç: Havucu rendeleyin ve suyunu çıkarın, yarım bardak kaynamış süt ve bir çay kaşığı bal ekleyip günde 3 defa tüketin. Bu şekilde nefes alması sağlanır.

Keçiboynuzu: 7 keçiboynuzu yıkandıktan sonra parçalanır ve litre kaynar suya atılır, iyice asimile edildikten sonra soğutulur, nefes darlığının tedavi yöntemi kavanoza alınır ve buzdolabında saklanır. Kahvaltı ve akşam yemeğinden önce bir bardak çay tüketilmelidir. 20 gün süreyle uygulanmalıdır. Daha sonra arka arkaya 15 gün daha yapılmalıdır. Diyabet veya tansiyon hastalığı olanlar için sakıncalıdır.

Öksürük otu: 2 avuç öksürük otu su ile kaynatıldıktan sonra üzerine havlu konularak buharının solunması gerekir. Hardal tohumlarını kaynatıp sabah aç karnına içmek nefes darlığına da iyi gelir.

Ananas: Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kızıl otu ekleyin ve kahvaltıdan önce için.

Sarımsak:1,5 litre suya bir sarımsak konur; Kekik, maydanoz, dereotu, haşhaş çiçeği ve lavanta ilave edilerek haşlanır. Aç karnına içilmesi uygundur.

Bal, sıfır bal, soğan, rezene ve nane gibi bitkiler nefes darlığına iyi gelir. Nefes darlığının tedavi yöntemi için kirli hava olan yerlerden uzak durmak, yaşam ortamını sürekli havalandırmak, sigara ve alkolden uzak durmak gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.