Mutlu Olmak İçin Çikolata

İnsanların mutlu olmak için ürettikleri bir sürü yiyecek var. Mesela yorucu bir günün sonunda yediğiniz bir tablet çikolata tüm sıkıntılarınızın geçmesine yardımcı olabilir. Yahut uyuyamıyorsanız hazırlayacağınız bir şemsiyeli kokteyl sizi mışıl mışıl uyutabilir. Bunun gibi küçük ve güzel sürprizler, küçük ve güzel çözümler hayatın her alanında bulunmaktalar. Mesela sevgilinize sevgililer günü için yaptırabileceğiniz kalp şeklinde bir çikolata, hem karşınızdakinin gönlünü alacak, hem de sizi mutlu edecektir. Üstelik www.moda-sitesi.com adresinde bile karşımıza çıkıyor. Bu çözümlerin çoğunun kakao içermesi, elbette çikolatanın insan bünyesi üzerindeki büyük mutluluk etkisinden kaynaklanmaktadır. İnsan, mutlu olmak ister ve tüm çabaları da bunun içindir. Mutlu olmak için ürettiği çözümler de işe yaradıkları müddetçe değiştirilmezler.

İnsanın Çikolata ile Naif Bağı

Günümüzde kendine çok geniş bir kullanım alanı bulan çikolata, artık örf ve adetler içerisine dahi girmiş bulunmakta. Ham maddesi olan kakaonun bizim coğrafyamızdan çok uzaklarda üretildiğine bakılırsa; çikolatanın bu kadar bizden ve bu kadar doğal bir kimliğe bürünebilmesi büyük başarı. Halkımızın özel günler için yaptırdıkları tatlı paketleri günümüzde çikolata paketlerine dönüşmüş durumda ve bu paketler nerede ise her pastanenin en çok satan ürünleri arasında. İnsanın çikolataya bu denli düşkün oluşu ve tanıştığı günden başlayarak onu hayatının köklerine yedirmesi; ilginç olmaktan öte şaşaalı bir durum olma hüviyetini taşır. Çünkü insan her ne kadar egolarına ve tutkularına yenik düşerek kendini büyük görme eğiliminde de olsa, aslında çaresiz ve küçük bir yaratıktır.

Bu çaresiz ve küçük yaratığın kendi çaresizliğine dayanabilmek için, yahut hayata katlanabilmek için kendi naifliği ve zayıflığı içerisinde geliştirdiği yöntemler bir çocuğunki kadar saf ve doğal olacaktır. İnsanın, başına gelen saçma sapan bir sürü olaydan çikolata gibi bir endorfin salgılatıcı sayesinde etkilenmemesi yahut kendini etkilenmemeye programlaması, insan dışı varlıklar için göz yaşartıcı bir durumdur. Nasıl bir bebeğin sandalyeye çıkış macerasını gözyaşları içerisinde izliyor isek yahut bir köpeğin sahibine olan bağlılığı içimizi burkuyor ise; uzaydan canlı varlıklar dünyaya inseler ve insanın çikolata ile arasında geliştirdiği bağı görseler aynı şekilde ağlayabilirler. Bu küçük ve güzel yiyeceği seviyor iseniz siz de www.moda-sitesi.com adresine girmelisiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.