MODADA SON TRENDLER

son trend

MODADA SON TRENDLER

son trend      Moda nedir? Modada son trend ne anlama gelir? son trendler nasıl belirlenir? Bu sorunun cevabını birçoğumuz tam olarak bilmeyiz. Bu yüzden de modayı sadece giyim konusunda ele alırı. Peki, gerçekten moda sadece kıyafet mi? Modanın sözlük anlamı; bir toplumda bir zaman dilimi içerisinde öne çıkan giyim tarzlarını ifade etmekle birlikte, sadece giyim değildir. Genel davranışlar, sanat, mimari, edebiyat ve yemek gibi birçok konuyu da içine alan ve bir süre etkin olan toplumsal bir beğeniyi de anlatmak için de kullanılmaktadır. Türk Dil Kurumu tarafından yayımlanan Türkçe sözlükte ise moda kelimesi birkaç şekilde tanımlanmaktadır. Bu tanımlar: “Değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik.” , “Belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük.” , “Geçici olarak yeniliğe ve toplumsal beğeniye uygun olan”.

MODAYI KİM BELİRLER

Modada son trendleri öne çıkan topluluklar belirler, diğerleri ona uyar. Geçen sene moda olan tabanca pantolonlar bu sene tercih edilmiyor. Trend olan tasarımlar birçok marka tarafından üretilir ve tüketiciye sunulur. Bu son trend kıyafetler her yerde satıldığı için bu tarz modeller o dönemin modası olur.

Tasarımcılar bize yön gösterir, biz de o yön doğrultusunda kendi tarzımızı oluştururuz. Modayı sadece kıyafet konusunda takip ederseniz yanlışa düşersiniz. Kıyafetleriniz, aksesuarlarınızla, saçınız ve makyajınız ile tam bir uyum içerisinde olmalı. O zaman kimse gözlerini alamaz sizden. Tam bir dönem kadını ve ya erkeği olursunuz.

Aksesuar konusunda son trend “yaka kolyeler.” “Collar Necklace” yani “Yaka Kolye” modasından haberdar olmayan kalmamıştır sanırım. Yaka formunda oluşturulmuş kolyeler son dönemin olmazsa olmazlarından. Basic bir görünümden şıklığa geçişte sihirli bir değnek görevi taşıyan yaka kolyeler çoğu markanın koleksiyonuna girdi bile.  İşte o sihirli dokunuş; bir Jean ve üzerine giydiğimiz basic bir t-shirt kombinini balkabağından arabaya dönüştürecek olması ve tabii ki şık bir topuklu ayakkabının desteğiyle.

2012 İlkbahar- Yaz sezonunda kıyafetler üzerinde görmeye alışkın olduğumuz net çizgiler, saçta da kendini gösteriyor. Net çizgiler ve ıslak, erkeksi gün görünümlü saçlar ise sezonun zirveyi zorlayan son trendlerindendir.

Moda hakkında merak ettiğiniz bütün sorulara yanıt bulabileceğiniz, kendi tarzınızı oluşturmanızda en büyük rehberiniz olacak mükemmel bir site ile tanışmak ister misiniz? O zaman mutlaka https://www.moda-sitesi.com/erkek-modasi-ve-sik-ceketler/ adresini ziyaret edin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.