Moda ve renkler

Moda ve renklerModa günümüzde sadece kıyafet için değil her konu da geçerli bir olgu haline geldi. Ev dekorasyonu, bahçe dekorasyonu, kıyafet, aksesuar ve benzeri aklınıza gelen bir çok alan moda etkin rol oynamaktadır. Hatta teknolojide dahi modanın etkilerini görebilirsiniz. Fakat genellikle kıyafetler için moda kullanımı yaygındır ve sıklıkla da değişkenlik gösterir.

Modayı oluşturan 2 durum vardır. Bunlardan birisi desen ya da tasarım diğeri de renklerdir. Bu iki durum değiştikçe moda da değişir ve farklı bir duruma bürünür. Özellikle renkler modanın olmazsa olmazıdır. Çünkü yaşamı değiştiren, insan psikolojisini etkileyen hatta kötüyü güzel gösterecek kadar etkili bir silahtır.

Renkleri hayatınızda doğru kullanırsanız kendinizi de daha iyi hissedebilirsiniz. Örneğin odanızı doğru renge boyarsanız kıyafetlerinizi doğru seçerseniz daha mutlu bir gün geçirebilirsiniz. Moda da renkler de her sezon değişiklik gösterir.

Bu sene sonbahar kış renkleri içerisinde herkes aradığını bulabilecek. Ünlü modacılar renk seçimi yaparken pastel tonları seçti fakat aralarda birkaç tane canlı renk de yer alıyor. Kış aylarının sıcak rengi olan Şarap rengi olarak da tabir edilen mor, bordo gibi renkler sezonun en popüler renkleri olmaya aday gözüküyor. Bunun yanında benzer renk grubunda bulunan Kiremit rengi de bu renkler kadar olmasa da sıkça görebileceğimiz bir diğer renktir.

Kombinasyon olarak bu yıl en çok beğenilen sarı ve kahve tonları kış aylarında da kendisini gösterecektir. Özellikle de erkeklerde kahverengi pantolon ve sarı kazak çok güzel uyum sağlayacaktır. Zümrüt’ün zarif yeşili de bu sene bayanlar için en çok tercih edilecek rengidir. Erkeklerde ise askeri yeşil olarak isimlendirilen Haki yeşil kıyafetler de boy gösterecektir. Sizde modayı yakından takip etmek istiyorsanız renklere çok dikkat edin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.