Moda ve Kişiye Getirdikleri

moda
moda

Modanın bir tanımını yapmak gerekirse kabaca belli bir devrin en trend giyim, kuşam, ayakkabı, makyaj ve de aksesuarlarının sentezi ve birbirlerinin uyum bağı kurularak oluşturulan bir bütün olarak yapılabilir. Bu bağlamada renklerle, kumaşlarla ve farklı modellerle ilgili olan birçok şey moda ile de ilgilidir. Ve moda dönemlere göre inişler ya da çıkışlar yaşayan soyut bir kavram olarak değerlendirilmelidir.

moda
moda

Bu yazıda moda ile ilgili doğrudan bağlantılı olan giyim tarzı ile ilgili konulara değineceğiz. Tarz herkesin kendine özgü giyim hatta yaşam şekli olarak nitelendirilebilir ve değişkenlik gösteren esnek bir kavramdır.  Siz de tarzınızı yenilemek isteyenlerdenseniz birkaç ipucu aşağıda verildi.

Yeni Bir Tarz ile Yenilenin ve Tazelenin

Yenilenmek için işe gardırobunuzda bulunan tüm parçaları değiştirmekle başlayabilirsiniz.  Mesela bu sezon eteklerde neredeyse her boy moda trendi.  Diz üstü ya da diz altı ekose desenli etekler satın alarak yeniliğe ilk adımı atın. Hem de modaya uyum sağlayın.

uyumlu tarzlar
uyumlu tarzlar

Tarz ve değişim sadece kıyafetle olmaz. Saç modelinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Farklı bir saç kesimi sayesinde yeniliği gerçekten hissedersiniz. Ayrıca farklı makyaj stilleri denemelisiniz. Her zaman yaptığınız türden uzaklaşır ve farklı makyaj uygularsanız siz de mutlu olabilirsiniz.

Aksesuar bir bayanın olmazsa olmazı ve tarz olmak isteyenlerin asla es geçmemesi gereken bir noktadır. Aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Ve son olarak kendinizle ilgilenin…

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.