Moda İkonu Haline Gelmiş Hollywood Ünlüleri

Hollywood ünlüleri, filmleri ve başarıları kadar kıyafetleri ile de konuşulmaya devam ediyor. Moda ikonu haline gelmiş Hollywood ünlüleri hem katıldıkları etkinliklerdeki giysileriyle tüm dünyada yakından takip ediliyor hem de mevcut kıyafetleriyle yeni trendler, akım başlatıyor.  Moda ikonu haline gelmiş Hollywood ünlülerinin kimler olduğunu merak ediyorsanız listemize göz atabilirsiniz.

Moda ikonu olmak sadece doğru kıyafetleri seçmekle değil bir yaşam tarzı ve kişisel tarz olarak bunu yansıtabilmek ile sağlanabilir. Özellikle 1950’li yıllardan itibaren bu alanda gösterilen ilgi, ünlüler için yeni bir alan yaratarak güzel ve şık giyinmeyi de zorunluluk haline getirdi. Tarihin eski yıllarından günümüze kadar moda ikonu haline gelmiş Hollywood ünlülerini sizler için derledik.

Moda İkonu Haline Gelmiş Hollywood Ünlüleri Kimler?

Audrey Hepburn

Çekici tarz sahibi ve yılların unutulmayan bir isim olan Audrey Hepburn, kuşkusuz her listede kendine yer bulmayı başarıyor.  Sinema tarihinin altın isimlerinden bir tanesi olan Audrey Hepburn üstelik çok farklı tarzdaki kıyafetleri ile her zaman kendine özgü bir stil yaratmayı başarmış durumda

Bianca Jagger

Bianca Jagger, özellikle pantolon-ceket takımlarının moda haline gelmesinde en etkili isimlerden bir tanesi.  Döneminde oldukça iddialı bulunan bu kıyafetler, belki başka birisi tarafından tercih edilse eleştiri alabilirdi.  Fakat Bianca Jagger tercih ettiği bu kıyafetler ile hem kendine özel bir stil yarattı hem de tarih boyunca unutulmayacak isimler arasına adını yazdırdı.

Anne Wintour

Anna Wintour, önemli bir moda dergisinin genel yayın yönetmeni.  Dergideki içeriklerde kendine sık sık yer bulan yayın yönetmeni, mesleğini adeta yaşıyor.

Beyonce 

Son dönemlere damga vurmaya başarmış olan şarkılardan bir tanesi olarak Beyonce, kuşkusuz iddialı kıyafetleri ve ihtişamlı yaşamıyla da ikon olmayı başarmış durumda.

Blake Lively

Casual giyim denildiğinde akla ilk gelen isimlerden bir tanesi olan Blake Lively, düzgün fiziği, güzelliği ve zarafetiyle her zaman ilgi odağı durumda.

Brigitte Bardot

Yılların eskitemediği ve unutturamadığı bir diğer isim olan Brigitte Bardot, 1960’lı yılların en önemli isimlerinden bir tanesi. Güzelliği kadar özgürlüğe düşkünlüğü ile oldukça iddialı kıyafetler giyen Brigitte Bardot, tarzıyla hala akıllarda yer edinmiş durumda.

Carmen Dell’Orefice

Podyumların en iddialı ve beğenilen modellerinden bir tanesi olan Carmen Dell’Orefice, 86 yaşına geldiğinde dahi en ikonik isimlerden birisi olmayı sürdürüyordu. Kendine has tarzıyla her zaman özel bir örnek olmayı başaran podyumların başarılı ismi, bu konuda pek çok kişi için de ilham kaynağı oldu.

Cate Blanchett 

Oyunculuğu ile büyük beğeni topladığı gibi tercih ettiği kıyafetleri ile de yakından takip edilen Cate Blanchett, listede yer almayı hak eden isimler arasında.

Coco Chanel

İsmi ile dahi marka olmayı başaran Coco Channel listenin en iddialı isimlerinden birisi.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.