Mayo Seçiminiz Yanlış Olabilir?

Yaz mevsiminin gelmesi ile insanlar kış mevsiminin yorgunluğunu atabilmek amacı ile deniz kenarlarına akın etmeye başladırlar. Moda sektörünün de yaz sezonunu yaşamasıyla birbiriden farklı renk ve modellerde tasarlanmış mayolar plaj şıklığının şüphesiz en vazgeçilmez parçalarıdır. Özellikle kadınların önem verdiği plaj şıklığı için doğru mayo seçimi çok önemlidir.  Plaj şıklığına önem veriyor ve zaman harcadığınız halde istediğiniz şıklığı yakalayamıyorsanız mayo seçiminiz yanlış demektir. Şık tasarımlara sahip olan mayolar sizin için uygun olmayabilir. Deniz ve havuz sezonunda istediğiniz şıklığa ulaşabilmek için her şeyden önce kendi vücut tipinizi çok iyi tanımanız ve bu doğrultuda bir mayo seçimi yapmanız gerekiyor. 

Yanlış Mayo Seçimini Önlemek İçin Vücudunuzu Tanıyın

Yaz aylarının cıvıltısı mayo renk ve modellerine yansır. Tercih ettiğiniz mayo modeli özel tasarıma sahip olsa da vücut kusurlarınızı kapatmıyorsa üzgünüz ama şık olmanız mümkün değil. Bu nedenle yanlış mayo tercihi yapmamak için ilk olarak vücudunuzu tanımalısınız.  Vücudunuz için doğru mayo tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler; Büyük göğüslere sahip biriyseniz küçük dekolteli ve toparlayıcı özelliği olan mayo modellerini tercih edin. İnce belli bir yapınız var ise mutlaka belinizi ön plana çıkarın. Ancak bel bölgeniz kalın ise canlı ve karışık desenli mayolardan uzak durun. Karın bölgenizde istenmeyen yağ oluşumları varsa bu bölgeyi toplayan kendinden korseli mayo modellerini kullanabilirsiniz. Bacak boyunuz kısa ise desenleri dikey yönde ve koyu renkli mayo bacak boyunuzu uzun göstermenizi sağlar. Beden kitle indeksi yüksek olan biriyseniz klasik ve koyu renkli mayo modelleri sizler için idealdir. Gövdeniz bacak boyunuza göre çok kısa ise yüksek belli mayo modelleri gövdenizi daha kısa gösterir. 

Sezonun En Trend Renkleri Doğru Seçim Yapmanıza Yardımcı Olabilir

Mayo modellerinin tasarımları kadar renkleri de çok büyük önem taşımaktadır. Vücudunuza uygun mayo modeli alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir detay da mayonun rengidir. Cıvıl cıvıl yaz renkleri ile hazırlanmış mayolar ten renginiz ile uyum sağladığında eşsiz bir görünüm yakalamanız mümkündür.  Ten renginiz güneşte kızarıyorsa turuncu ve kırmızı gibi renkleri tercih etmenizi önermiyoruz. Yeşil, sarı ve koyu renkler ilk tercihiniz olmalı. Koyu ten rengine sahipseniz canlı ve parlak renkler sizin için ideal olabilir. Deniz kenarında ışıl ışıl ve şık bir görüntüye sahip olmak doğru mayo seçiminden geçer. Bu nedenle mayo seçiminize özen göstermelisiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.