LİGHT BİR HAYAT İLE SAĞLIK SİZİN

light bir hayat

LİGHT BİR HAYAT İLE SAĞLIK SİZİN 

light bir hayat      Light; kelime anlamı olarak hafif demektir. İnsanoğlu ne yazık ki hafif, light bir hayat yaşayamamaktadır. Ağır yaşam koşulları, stres, sıkıntı hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Sağlıklı olmak, insan mutluluğunun öncelik taşıyan bir öğesidir. Sağlık genellikle kendiliğinden var olan bir durum olarak algılanır. Oysa sağlıklı olma uğrunda çaba gösterilmesi gerekir. Hatta bugünkü bilgilerimiz bize bu uğraşın daha doğum öncesi dönemde başlaması gerektiğini göstermektedir. Doğal olarak bu aşamada yapılması gerekenler, anne ve babalara düşmektedir. Olaya nesillerin sağlığı olarak bakıldığında, sağlığın ve sağlıksızlığın nesiller boyunca aktarılabileceği görülür. Anne ve babalar genetik özelliklerinin yanı sıra kendi sağlıklarına gösterdikleri özenle bebeklerine sağlık aktarabileceklerini bilmelidirler.

Light Bir Hayat İçin Öneriler

İnsanlar ne kadar light bir hayat yaşıyorlarsa o kadar sağlıklıdırlar. Light bir hayat yaşamak için omuzlarınızda ki yükün hafif olması, yediğiniz yemeklerin hafif olması gerekir. İnsanlar, hasta oldukların da genellikle soğuktan hasta oldum veya üşüttüm gibi sözler söylerler. Aslında hastalıkların çıkış nedenleri bunlar değildir. İşte bunun için sağlıklı yaşamak için ilk uygulanması gereken şey hayatınızda ki fazlalıklardan kurtulup light bir hayat yaşamaktır.

Çoğunlukla günlük çabalarda hedefin mutluluk olduğu varsayılır. Oysa altta yatan asıl neden güvenlik duygusudur.  Çünkü hayatta kalmayı sağlayan en ilkel dürtü korkudur ve güvenlik duygusu korkunun yatıştırılmasıyla ortaya çıkar. Kendimizi güvende hissedebilmemizin ilk koşulu ise light bir hayattır. Light bir hayat yaşamak içinse bilmek gerekir. Ancak bildiğimiz şeyi, bildiğimiz kadarı ile kontrol edebiliriz. İkinci basamaksa bilginin eyleme dökülmesidir. Bilgimizi davranışımıza yansıtamıyorsak bu bilgi bizim için huzursuzluk kaynağı olmaktan öteye geçemez. Light bir hayat yaşamak için gerekli olan her şeyi bilip de uygulamıyorsak bu boşa bir uğraştır. Bir sonraki aşama ise paylaşarak çoğaltma, yandaş oluşturmadır. Sizinle birlikte light bir hayat yaşayan ne kadar çok insan varsa light bir hayat yaşama konusunda o derece başarılı olursunuz. Bunun için bilgimize dayanan doğru bulduğumuz davranışı kurallaştırmaya çalışırız. Toplum içindeki pek çok kural bu yolla oluşmuştur. Zaman içinde altta yatan bilgi evrimleştikçe kurallar da değişecekti

Light bir hayatın size neler kazandıracağını merak ediyorsanız https://www.moda-sitesi.com/kadin-modasi-kadin-modasi-ile-ilgili-bilgiler/ adresini ziyaret ederek mutluluğun kapısını aralayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.