Kravat Bağlama

Kravat Bağlama
Kravat Bağlama

KRAVAT BAĞLAMA TEKNİKLERİ

Erkek giyiminde şıklığın ve ağırlığın simgesi olan kravatlar ve kravat modelleri bütün erkeklerin dolaplarının başköşesinde yer alırlar. Birçok erkeğin dolabında çeşit çeşit ve farklı renklerde kravat bulmak mümkündür. Ama önemli olan kravatı satın almak değil, doğru ve güzel bir şekilde bağlayabilmektir. Erkeler genellikle kravat bağlayabilmek için eşlerinden ve ya annelerinden yardım alırlar. Kadınlar kravat kullanmadıkları halde erkeklerden daha iyi kravat bağlayabilirler. Bunun nedeni kadınların estetik anlayışlarının daha gelişmiş olmasıdır.

 Kravat Bağlama
Kravat Bağlama

Vücut Yapınıza Göre Kravat Bağlama

Giydiğiniz her gömlek için modeli için farklı kravat bağlama modelleri vardır. Doğru şekilde bir bağlama için giydiğiniz gömlek tarzını bilmelisiniz. Şık bir görünüm için bilinçli bir şekilde giyinmek şarttır. Dünyada seksen beş farklı kravat bağlama tekniği olduğu söylenmektedir. Bir kişinin bu 85 tekniği de biliyor olması çok mümkün bir şey değildir. Kravat bağlamada temel esas gömleğin yakası ve kişinin boyun yapısına göre şekillenmesidir. Erkeklerin kravat kullanırken en çok yaptıkları hatalardan birisi, kravatın ince kısmını gömleğin içine koymalarıdır. Kravatın uzunluğunun normal şartlarda kemer altı hizasında olması gerekliliği vardır. Daha uzun ve ya daha kısa bağlamalar kıyafetinizin şıklığını ve asaletini ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden kravat bağlarken uzunluğunu doğru ayarlamanız çok önemlidir.

Kişi kravat bağlama tekniklerini vücut yapısına uygun olarak seçmelidir. Örneğin; windsor tipi bağlama tekniğini genellikle kısa boylu ve dar omuzlu kişiler tercih etmemelidir. Aksi durumda bu bağlama tekniklerinde kravatın düğüm kısmı oldukça geniş ve büyük olacağı için sizi daha kısa boyunlu ve kilolu gösterecektir. Windsor ve Four winsor tipi kravat bağlama teknikleri iyi yapılı ve geniş omuzlu kişiler tarafından tercih edilmelidir. https://www.moda-sitesi.com/erkek-giyiminde-gomlegin-onemi.html adresinde birbirinden farklı renk ve modellerde kravatların yanı sıra uygun kravatlarınıza uygun gömlekleri de bulabilirsiniz. Ziyaret etmeden alışveriş yapmayın.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.