Koyu Göz Altları İçin Bakım Önerileri

Göz altı koyulukları, erkek kadın herkes için zorluk yaratabiliyor. Özellikle çok fazla çalışan, gece geç saatlere kadar aktif olan kişiler tehlike altında olduğu gibi bakım önerileri ile bu sorunu aşabilirsiniz.

Genç ve güzel görünmek isteyenler için öncelik yüz bölgesidir. Kırışıklıklar, morluklar ve gözaltlarında yaşanan koyuluklar istenmediği gibi görünümü de doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle kişilerin istediği görünüme sahip olabilmesi adına yüz bakımına önem vermesi gerekmektedir. Koyu göz altları için bakım önerileri ise bu aşamada mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve öneriler, bakım rutinine dahil edilmeli.

Koyu Göz Altları İçin Bakım Önerileri Neler?

Göz altlarında yaşanan morlukların en önemli sebebi, uykusuzluktur. Bu nedenle iyi bir uyku almadığınız süre boyunca bu sorunla karşı karşıya kalma riskiniz olacaktır. Bu konuda sadece morluklar için değil, sağlıklı kalmak ve direncin düşmemesi adına da uyku düzenine dikkat edilmeli ve en az 7 saatlik bir uyku benimsenmelidir.

Dengesiz beslenme ve yeterince vitamin alamama da koyu göz altlarının oluşmasına neden olabilmekte. Bu tip durumlarda ise özellikle A, C ve E vitaminlerinin daha fazla alınması gerekir. Meyve ve sebze tüketimde bu kriterlere göre bir seçim yapılması, sizin için ideal olacaktır.

Yorgun gözler ve koyu göz altlarınız için poşet çaylarla bakım yapabilirsiniz. Ilık suda 3 dakika kadar bekleteceğiniz poşet çayları göz bölgenize koyarak dinlendirebilirsiniz.

Gözlerin altındaki koyulukların gitmesinde bir diğer etken ise buzdur. Buz tedavisini düzenli olarak yapmaya başlamanız halinde, ciddi bir iyileştirmenin olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Doğal olarak bakım yapmak isteyenlerin ilk olarak tercih etmesi gereken ürün ise badem yağı. K vitamini açısından çok zengin olan badem yağında, nemlenme sağlanacağı gibi koyulukların da azalmasına destek sağlanmaktadır. Özellikle gece yatmadan öne yapacağınız bir bakım, sabaha kadar etkisini gösterecektir.

Alternatif ürün arayanlar ise papatyayı deneyebilir. 1 kaşık kuru papatyayı, bir fincan kaynamış su içerisinde bırakarak demleyin. Sonrasında ise pamuk yardımı ile bu karışımı göz kapaklarınıza yerleştirin. 10 dakika kadar beklemeniz, gözlerinizde rahatlama ve koyulukların azalmasını sağlar. Özellikle gün içerisinde çok fazla göz ağrısı çekiyorsanız, düzenli olarak bu rutini yapabilirsiniz Papatya gibi salatalık ya da patates gibi sebzeleri de benzer şekilde kullanabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz bu yöntemlerin hepsi doğal olduğu gibi herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Bu bakımdan içiniz rahat bir şekilde bu metotları deneyebilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.