Klişelerin Dışına Çıkan Elbise Modelleri

Her dönem kıyafetlerde, moda ile birlikte değişiklik görülse de bu akımlarda klişelerin dışına çıkan elbise modeller, her zaman dikkat çeker durumda.  Üstelik özellikle ünlü isimler tarafından tercih edilen bu sıra dışı kıyafetler, Bir akım yarattığı gibi ünlü isimlerin çok daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.  Sıra dışı abiyeler, gece kıyafetleri, transparan modeller kuşkusuz bu doğrultuda tercih edilebilir durumda.  Fakat özellikle kişilerin klişelerin dışına çıkmak istemesi halinde tercihlerini çok doğru bir şekilde yapması gerekiyor. Aksi halde farklı bir hava katmak istenirken çok kötü bir görünüme ulaşmak ve bu nedenle de başarısız bir kombin uygulamak söz konusu olabilir.  Dünyaca ilgi görmüş, sıra dışı ve yaratıcı elbiselere bakarak bu konuda ilham alabilirsiniz.

Klişelerin Dışına Çıkan Elbise Modelleri

LED Tasarım Elbise

Kıyafetlerin teknoloji ile buluştuğu LED elbise, özel bir sistem ile yapılmış. Yüzlerce LED’in bir araya gelmesiyle oluşturulan bu elbisede üstelik karanlık ortamlarda yakalanan parlaklık da yine kişilerin dikkat çekmesini sağladığından dolayı tercih ediliyor. Üstelik LED üzerine yapılacak farklı tasarımlar da yine bu alanda farklı olmak isteyenler için bir imkan yaratıyor.

Gazete Elbise

Farklı olmayı isteyen tasarımcıların bir diğer yaratıcı ürünü ise gazete elbise. Bir telefon rehberinin kullanılarak oluşturulduğu bu iddialı kıyafet, üstelik pek çok kadının ilk görüşte tercih etmek isteyeceği bir model.

Bir Klasik: Tetris Elbise

Tüm dünyada büyük bir popülerlik kazanmayı başaran ve herkesin severek oynadığı bir oyundan ilham alarak tasarlanan bu kıyafet, bir o kadar da dikkat çekici.

Fermuar Elbise

Listenin belki de en özel örneklerinden bir tanesi olan fermuar elbise, yaklaşık 120 fermuardan oluşturulmuş.  Kadınların tercih ettiği duruma göre fermuarları açarak kısaltabileceği ve kendine özgü bir tasarım yapabileceği kıyafet tamamen özgün ve bir o kadar özel.

Bölgeye Özel Metro Haritası Elbisesi

Metro hattı ile özel bir şehir olarak dikkat çeken Londra’nın özgün metro hattının konu edildiği kıyafet, kuşkusuz dikkat çekici.

En Popüler Kağıt Elbiseler

Tasarımcılar yeni ve sıra dışı ürünler tasarlarken özellikle kağıdı oldukça fazla kullanıyor.  Bu olaylara bir örnek olan kağıt elbiseler ise farklı çizgileri ve kesimleri ile dikkat çeker durumda.  Özellikle farklı görünmek isteyenler için iddialı olunabilecek bu tip tasarımlar, klişelerin dışına çıkan elbise modelleri konusunda kadınlara her zaman ilham kaynağı olacaktır.

Farklı olmak, benzer kıyafetleri giymemek ve yaratıcılığını konuşturmak isteyen kadınlar mevcut ürünlerden yapacakları yeni tasarımlar ile kendini çok daha özel hale getirebilir.  Fakat belirtildiği gibi kuşkusuz bu konuda kadınların moda bilgisine kesinlikle güvenmesi ve doğru tercihler yapması gerekiyor. Aksi halde çok kötü bir görünüme kavuşarak başarısız bir tercih yapmak söz konusu olabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.