Kışlık moda ve şık ceketler

kışlık moda

kışlık modaKışlık moda ve şık ceketler

Moda denilen kavram öyle bir şeydir ki nasıl giyineceğimizi hep o belirler. Sabah işe giderken ne giyeceğimizi, akşam misafirliğe veya bir davete giderken nasıl giyineceğimize hep o karar verir. Kışın giyeceğimiz kışlık moda onun için farklıdır, yazın yeni trendler farklıdır. Sürekli bizi yönetir. Aslında bu tüketim politikalarını artırmak ve insanların alış veriş yapmalarını sağlamak için uydurulmuş kıytırık moda palavralarından başka bir şey değildir. Bu liberal ekonomilerin vazgeçemeyeceği bir yalan olarak devam etmek zorundadır.

Modanın dünya ekonomisindeki yeri
Eğer insanlar modaya uymaz ise dünya ekonomisi çöker. Şaşırdınız bu iddiama biliyorum ama bu gerçek bir durumdur. Tüm gelişmiş ülkeler liberal politikalar üzerinden piyasa ekonomilerini belirlediği için burada tüketim esastır. Eğer tüketmeyen bir toplum olursak alışveriş de yapılmayacağından üretim yapan şirketler durağan hale geleceğinden önce işçi çıkartacak ve zamanla fabrikalarını kapatmak zorunda kalacaklardır.

İşte bu tehlikenin önüne geçebilmek için moda gibi bir palavra üretilmiştir. Bu da yetmemiş özel günlerin sayısı artırılmıştır. Eğer bir sevgiliniz veya eşiniz var ise Allah yardımcınız olsun. Ne doğum günü biter ve sevgililer günü. Bunun üzerine anneler babalar evlilik yıldönümleri ardı arkası gelmez. Buna ne can dayanır ne de para. Ama sistem böyle yürüyor maalesef. Eğer uymaz isen yeni sevgili veya eş aramak zorunda kalırsınız.

Neyse fazla politika yapmadan konumuza dönelim. Hafta sonu geldiğinde bu klasik elbiselerden bıkmış herkes üzerindeki kıyafetlerden sıyrılıp spor kıyafetler yönelir. Bunlardan biri ise hırka modelleri olur. Onlardan yapacağımız bir seçim ile kendimizi daha iyi hissederiz. Eğer ille de moda diyorsanız spor kıyafetleri erkek modası içinde çok değişik fırsatlar sunacaktır. Bunlardan biri ise dediğimiz gibi hırka olabilir.

Önceki İçerikT-shirt
Sonraki İçerikBitter Dünyası
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.