Keratin Nedir?

Protein çeşitlerinden biri olan keratin saçlar için oldukça faydalıdır.  Ayrıca keratin saçta oldukça tırnaklarda da kullanılıyor. Saçları canlandırıyor ve bu keratin dişlerde de bulunuyor. Keratin denildiğinde akla ilk gelen saçlardır. Kesinlikle saçlardaki keratin dişlerde ve tırnaklarda aynı değildir bunlar değişmektedir. Genel olarak kadınların kullandığı bir protein çeşididir. Ayrıca bunları çoğu erkekler tarafından da  kullanmaktadır.

Özellikle tırnaklarınıza uyguladığınız keratin sayesinde,  tırnaklarınızın kalınlaşmasına ve tırnaklarınızın kırılmasını önlüyor. Bir o kadar da cildinizi koruyan çeşitli proteinde bulunuyor. Bu protein sayesinde cildinizi kötü etkenlerden korumaktadır. Bu keratin insanlarda olduğu kadar hayvanlarda da bulunuyor. Hindi,  geyik,  antilop gibi hayvanlarda oldukça çok keratin bulunuyor. Keratin sayesinde saçlarınızın erken dökülmesini de önlemiş bulunacaksınız.

Keratin Ne Kadar Sürede Yapılmalıdır?

Saça uygulanan düzleştirici ve fön sayesinde saçınızda bulunan keratin dokusunda aşınmalar oluşmaya başlıyor. Bu yüzden saç nemini tutmaz hale geliyor. Eğer ki saçlarınız elektrikleniyorsa,  fön tutmaz hale gelmiş ise bu saçtaki keratin dokusunun yıpranmış olmasından kaynaklanıyor. Kaliteli saçın ve parlaklığın önemi keratin bakımından geçer. Bu doğrultu da nem oranı çok önemlidir. Keratin bakım tüm sorunların üstesinden geliyor.

Özellikle saça uygulanan boyadan kaynaklı aşırı saçlar yıpranıyor ve kırılıyor bu yüzden kesinlikle keratin bakımlarınızı aksatmayınız. Genel olarak kuaförlerde uygulanan keratin bakımı uzun bir süre saçta kalıcı bir etki sağlayabiliyor. Bu keratin bakımını düzenli bir şekilde kesinlikle  yaptırmanız gerekiyor.

Keratin Bakımının Faydaları Nelerdir?

Kadınlar için olmazsa olmazları saçlarıdır. Çünkü saçları en çok dikkat çeken noktalarıdır. Bu yüzden saçlarına belirli aralıklarla keratin bakımı yaptırmaları saç sağlığına ve de saçın uzun süreli olmasını dağlıyor. İnce telli saçları gürleştirmeye de yardımcı oluyor. Özellikle bakım yaptıracağınız yerde keratin bakımın orijinal olmasına çok dikkat ediniz.

Özellikle evde de keratin bakımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Bazı keratin bakımları sprey şeklindedir duş sonrası saça sıkılır. Bu sayede saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Tabi kuaförlerde uygulanan keratin bakım evdeki bakımla aynı olmuyor. Çok fark ediyor ve saça kaybettiği vitamini kazandırıyor. Saçın daha hacimli olmasını sağlıyor. https://www.recete.com/keratin-bakimi/ adresinden hizmet alabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.