İmitasyon Takı Bakımı

Günümüzde kadın ya da erkek far etmeksizin imitasyon takı kullanır. Aksesuar üzerinize giydiğiniz en özel kıyafetleri tamamlayan şeylerden bir tanesidir ve en önemlisidir. Gerçekleriyle nerdeyse aynı yapılan bu takılara imitasyon denir.

Maddi gücü yeterli olmayan insanlar bu yolla gerçeğiyle tıpa tıp aynı olan takılara daha uygun bir fiyata sahip olurlar. Bu tarz ürünlerde kararma kopma ve benzeri durumlar daha sık olacağından dolayı ömürleri çok da uzun olmaz. Peki imitasyon takıların bakımı nasıl yapılır? Diye hepiniz merak etmişsinizdir. Aslında bakımları sandığınız kadar zor değildir.

İmitasyon Takıların Bakımında Püf Noktalar

Kadınların en sevdiği şey aksesuardır. Özellikle bu aksesuarlar için takı dolapları bile alınır. Özenle saklanması ve bakımlarının iyi yapılması gereken imitasyon takılar çabuk kararan bazen de renklerini bedenlerinize işleyen takılar olurlar. Suyu gördükleri zaman paslanırlar ve atmak durumunda kalırsınız.

Böyle bir durum en sevdiğiniz takılarınız üzerinde olunca da maalesef ki üzülürsünüz. Çok severek taktığınız o takıların kararması da maalesef ki en çok siniz bozan durumlardan bir tanesi olmakta. Bu tarz kararan takılarınızın rengini açmak, eski haline döndürmek zor değil. Tam bu noktada imitasyon takıların bakımı nasıl yapılır? Diye soruyorsunuz. Evlerinizde yapabileceğiniz kolay bir yol var.

Alüminyum folyo, tuz, su ve kabartma tozu kullanarak bu takıları eski haline döndürmek pek de zor olmayacak. Tek yapmanız gereken şey bu karışımın içerisinde takılarınızı 3 ila 4 dakika arasında beklettikten sonra kuru bir bezle kurulamanız yeterli olacaktır. Bu karışım takı üzerindeki kararmaları yok edecektir. Daha sonrasında eski muhteşem görünüşüne kavuşacağından emin olabilirsiniz.

Bu işlem aynı zamanda parlatmak içinde kullanılan yollardan bir tanesidir. Ömürleri çok uzun olmayan imitasyon takıları bu sayeden daha uzun süre kullanma şansınız olacaktır. Benzer bir parlatma yöntemi de sabundur. Sıcak suyun içerisine biraz sabun koyarak takılarınızı parlatabilirsiniz. Yine bir önceki işlemde yaptığınız gibi 3 ila 4 dakika takılarınızı bu suyun içerisinde bekletmeniz takılarınızı parlatıp, eski parlak görünüşüne kavuşturacaktır.

İmitasyon Takılar Nasıl Kullanılmalı?

İmitasyon takıların bakımı nasıl yapılır? Aslında kullanımına göre bakımlarının yapım sıklığı değişir. Özellikle dikkatli kullanım sağlarsanız bakım sıklığı da o kadar aza düşer.

İmitasyon takılarınızı her zaman temiz tutmalısınız. Üzerine parfüm ve benzeri ürünler asla sıkmamalısınız ki kararma veya rengini tene geçirmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmayın. Her kullanımdan sonra takılarınızı temizlemeniz en önemlilerinden biri olacaktır.

Kıyafetlerinizi giydikten sonra takılarınızı takmalısınız. Makyaj, parfüm ve benzeri uygulamalarınızı bitirdikten sonra takılarınızı takmalısınız ki takılarınızda kararmaya yol açmasın ki sizlerde imitasyon takıların bakımı nasıl yapılır diye düşünmeyin.

Dışarısı sıcak ise takılarınızı asla takmayınız. Hava şartlarından dolayı terlemeniz durumunda takılarınız erken bozulabilir, ömürleri kısalabilir. Üzerinde ki kaplama dediğimiz boya çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebepten ötürü kolayca çıkmasına sebep olabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.