Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları

Cilt bakımında yıllardır uzmanlar ve cilt bakım dermatologları tarafından geliştirilen yağlar mevcut. Günümüzde hala direk olarak saf bir şekilde yüze ya da cilde sürülerek faydası görülen yağlar da bulunmakta. Bu yağlardan birisi olan Hindistan cevizi yağı faydaları oldukça fazla olan yağlardan bir tanesi. Aynı zamanda yemeklerde de kullanılmakta olan bu yağ cilde yüze ve tüm vücuda birbirinden farklı faydalar sağlıyor. Sabahları oluşan yorgunluğa bağlı göz altı morluklarından tutun doğumlarda oluşan çatlaklardan lekelere kadar hatta egzamaya da iyi geliyor ve oluşan problemleri gideriyor. Bu yağ nasıl kullanılır ve diğer faydaları nelerdir gibi kafanızda soru işaretleri varsa bu yazıda sizlere bunları açıklayacağız. 

Yediden yetmişe özellikle kadınların oldukça sık tercih ettiği yağlardan birisi olan Hindistan cevizi yağı, evlerde yapılan birbirinden nefis yemekler içerisinde kullanılırken aynı zamanda cildi besleyici etkisi olan özel bir yağ türüdür. Bu yağ türü katı ve sıvı olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca kullanım açısından kalorisi de düşüktür. Birçok insan Hindistan cevizi sütü ile suyunu birbiri ile karıştırmaktadır. Lakin bu iki ürün birbirinden tamamen farklıdır. Hindistan cevizi sütü cevizin içerisinde yer alan pamuğumsu beyaz kısım parçalanarak ve kaynatılarak elde edilir. Suyu ise içerisinde hali hazırda doğal bir şekilde bulunan kısımdır. Yağı ise bu iki karışımın filtrelenerek ortaya çıkartılması ile oluşur.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Olan Etkileri ve Faydaları

Tamamen doğal yollar ile elde edilmekte olan Hindistan cevizi yağı ciltte bulunan istenmeyen lekelerin ortadan kaldırılmasında büyük rol oynamaktadır. E vitamini bakımından zenginliği ile bilinen Hindistan cevizi yağı aynı zamanda oluşan yaraların iyileşmesini de yüksek ölçüde hızlandırır. Bunun için yapmanız gereken aktarlardan ya da online marketlerden sipariş ettiğiniz yağ elinize geçtikten sonra cezvede cildi yakmayacak şekilde ısıtın. Ardından sıkıntılı olan bölgeye beş ila on dakika ufak hareketler ile masaj yapın. Bu süreç içerisinde cildinizin yağı emmesini sağlamak adına yaklaşık olarak bir saat Hindistan cevizi yağını cildinizde bekletin. Daha hızlı sonuçlar elde etmek isteyenler için tavsiye olarak günde iki veya dört defa aynı yöntem ile uygulamaları olacaktır. Aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini hızlandırması ile bilinen Hindistan cevizi yağı cilt üzerinde bulunan gözeneklere istila ederek anti bakteriyel özellik oluşturur. Bu da tüm vücudun bakterilerden arınarak yaralı bölgenin ya da lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.