Gündelik Tarzınız İçin 5 Muhteşem Örgü Modeli

Bakımlı saçlar çoğu kişi için özel bir zaman gerektiren bir durumdur.  Fakat günlük yaşamda her zaman bu uğraşa vakit bulunamayacağı gibi evde geçirilecek süre içerisinde daha basit ve kolay bir şekilde yapılabilecek modellere yönelmek uygun olacaktır. Bu doğrultuda ise özellikle örgü modelleri hayat kurtarıcı olarak görülebilir.  Başarılı örgü modelleri ile yakalanacak olan hava, kadınların hem güzel görünmesini hem bakımlı olmasını hem de kolay bir şekilde günlük tarzını yansıtmasını sağlar.  Saç modelleri konusunda alternatifler arayan kadınların tercih edebileceği örgülü saç modellerini, bu bakımdan mutlaka yakından incelemelisiniz.

Fransız Örgüsü

Örgü konusunda kadınların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi olan Fransız örgüsü, güzel görünmesinin yanı sıra çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bu bakımdan Fransız örgüsü ile hem saçların bakımsız olmasını ortadan kaldırabilir hem de farklı bir tasarım ile saçlarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.  Üstelik Fransız örgüsü, tüm saçlar toplanarak özel bir şekilde hazırlandığından kadınlar evdeki dağınık halden kurtulmak adına da yine bu örgü modelini tercih edebilir. Üstelik Fransız örgüsünden ilham alarak çok daha farklı şekilde tasarımlar yapılabilir. Fransız örgüsünün tam zıttı olan ve ters bir şekilde örülerek gerçekleştirilen Hollanda örgüsü yine tercih edilebilir.

Halat Örgü

Dikkat çeken bir diğer örgü ise halat örgü modeli. Yapımı basit olduğu gibi kadınların kendi başına uygulayabileceği modellerden birisi.  Bu bakımdan farklı olmak ve aynı zamanda tek başına alternatif modellere yönelmek isteyen kadınlar bu halat örgüsü modelini değerlendirebilir.  Örgü Bilmeyen kadınlar dahi çok kolay bir şekilde bu örgü modelini öğrenerek tercih edebilir.

Balık Sırtı Örgüsü

Kız çocuğunun yakından bileceği bu örgü modeli, güzel ve aynı zamanda şık görünmenizi sağlıyor. Tek yandan ya da çift bir şekilde yapabileceğiniz bu balık sırtı örgüsünü de mutlaka değerlendirmelisiniz.

İkili Örgü

Örgü konusunda daha yetenekli olan kadınlar ise ikili örgü modellerinden birisini tercih edebilir.  İkili örgüde, saçlar bir tarafa salınarak bütün bir örgü tasarımı uygulanıyor. Böylece kadınlar özel davetlerde dahi tercih edebileceği şıklıkta bir saç modeline sahip olabiliyor.  Üstelik bu tip ikili örgü modellerin yapılması sırasında Fransız örgüsü gibi pek çok farklı örgü tekniği de kullanılabiliyor.

Hale Örgü

Örgü konusunda farklı bir model olan hale örgü ise özellikle toplu ve kısa saç seven kadınların ilk tercihlerinden birisi.  Öyle ki saçların toplanarak bir araya getirildiği bu örgü modeli, günlük yaşamda büyük bir kolaylık sağlıyor.

Kadınlar mevcut alternatif örgü modelleri arasından yapacakları tercihler ile günlük yaşamı çok daha kolay bir şekilde yaşamak imkanı elde edebilir. Örgü yapmak, biraz el yeteneği gerektiği gibi bir kişiden yardım almak da bu konuda kolay bir çözüm olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.