Gucci İlkbahar/Yaz 2020 Defilesi

Gucci, yeni sezon hazırlıklarına ilkbahar yaz 2020 defilesi ile devam etti. Yeni ile birlikte ilkbahar yaz dönemindeki moda akımına yön veren Gucci, özellikle mankenlerinden özel tasarımlarına kadar her bir detayıyla dikkat çekmeyi başardı.

Yapılan defile dünyanın pek çok farklı noktasındaki ülkeler tarafından canlı olarak takip edilirken bölüm bölüm yapılan defilede her bölüme farklı bir renk ve tasarım damga vurdu. Özellikle ilk bölümde beyaz rengin oldukça hakim olması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle defiledeki tasarımlarda insanların sınırlarının aşmasına hedefleyen tasarımcılar, üniforma zorunluluğunun da karşısında farklı bir çizgi çizdi.

Defilenin sonraki bölümlerinde ise dişilik ön plana çıkarılmış durumda. Çok derin dekolteli danteller, transparan kıyafetler ve vücudu tamamen saran elbiseler defilenin kalan bölümünde dikkat çekmeyi başardı. Bu bakımdan Gucci yeni dönemdeki tasarımlarıyla çok daha iddialı, çok daha açık kıyafetleri ön plana çıkaracak.

Gucci 2020 İlkbahar Yaz sezonu özel bir yere sahip. Öykü Baştaş Gucci defilesinde yürüyen ilk ve tek Türk model unvanını kazandı. Gucci’nin yapmış olduğu defile, aynı zamanda markalanın yanı sıra modellerinde de konuşulmasını sağladı. Öyle ki Armine Harutyunyan, markanın yeni yüzü olarak seçildi ve defile öncesinden itibaren hem Gucci’nin yapacağı defile hem de yeni yüz konuşulmaya başlandı. Gucci’ninn yeni sezon defilesinde aynı zamanda aksesuarlarda oldukça dikkat çekiciydi.

Gucci İlkbahar/Yaz 2020 Aksesuarları

Çok büyük gözlükler ve zincir detaylarının hakim olduğu aksesuarlarda kadınlar için makyaj ise bir o kadar sade ve beyaz ağırlıklıydı. Kalın zincirlerin ağır bir şekilde işlendiği defilede, yine kemerlerin de büyük olması gözlerden kaçmadı. Tüm bu aksesuarlarda yine dantel ve ekose gibi farklı detaylar marka tarafından es geçilmemiş.

Gucci İlkbahar Yaz 2020 defilesi dahilinde dikkat çeken bir diğer detay ise renkler. Renklerde daha çok neon renkleri tercih eden marka, mankenlerin de podyumda hoş olmasını sağladı.

Gucci 2

Markanın makyaj trendlerini bakıldığında ise büyük kirpikler ve sade bir makyajın yapılacağı net olarak görülüyor. Gucci akımını uygulamak isteyen kadınlar için büyük ve dikkat çekici aksesuarlar, neon renkli kıyafetler ve danteller ön planda olacak. Her yıl yeni çizgi ve modelleri ile modaya yön veren Gucci İlkbahar Yaz 2020’de yine bu konuda en çok dikkat çeken markalardan birisi olmayı başardı. Gucci trendlerini incelerken, markanın defilede yaptığı kombinlere de mutlaka göz atmalısınız. Böylece farklı kombin fikirleri alabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.