Geometrik Desenlere Sahip Dövme Modelleri

Çağımızda ve son geçtiğimiz yüzyılda şekillenen ve teknolojinin de artmasıyla bir o kadar kolay ulaşılabilme kabiliyetine sahip olan dövmeler, vücutta güzel konumlandırıldığında ve vücut ebatlarına ve zevkine göre düzgün bir çeşit seçildiğinde oldukça hoş ve sadece bir görüntü oluşturmakta. Birçok usta ve işinin ustası dövme sanatçıları tarafından yapılmakta olan bu dövmeler oldukça değişik çeşitlere sahip. Zevke sahip insanlara hitap etmekte olan bu dövmeler renkli ve sadece siyah olarak kullanılabiliyor. Dövmecilere giderken tanıdık bir dövmeci seçmeli ve aynı zamanda sertifikasının olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmekte. Aksi taktirde kullandığı malzemelerin hijyenik olup olmadığı ya da dövme işleminde kullanılan iğnenin değiştirilip değiştirilmediğini anlayamayarak ciddi sağlık sıkıntılarına sebebiyet verebilirsiniz. Dövme yapmayı bilmeyen ya da yeni öğrenmiş amatör kişilere gittiğinizde gerekli sağlık önlemlerini almadan bu işi yapmaya kalkışmaları sağlığınızı bozarak ciddi sıkıntılara yol açabilir. Tam olarak önlemlerinizi alarak gittiğiniz dövme stüdyolarında istediğiniz dövme modelini ve geometrik çeşitliliğe sahip desenleri seçerek kendinize en uygun olanını vücudunuza dövmenin büyüklüğüne bağlı olarak birkaç seans içerisinde uygulatabilmeniz mümkün.

İç İçe Geçen Üçgen Dövme Modeli

Bu dövme modelini eğer gitmişseniz çoğu dövme stüdyosunda görmüşsünüzdür. Adı Valknut sövmesi olan bu dövme kolay uygulanabilirliği ve şık görünümü sayesinde birçok dövme sever tarafından yaptırılmaktadır. Aynı zamanda Viking Sembolü ve Tanrı Odinin de simgesi olarak kabul edilen bu dövme geometrik dövme severlerin seçebileceği bir başka diğer alternatif.

Kol üzerine yapılabilecek diğer bir çalışma ise birbirini takip eden değişik üçgenler, dörtgenler, yamuklar ve beşgenler. Uzman eller tarafından ustalıkla ve Freestyle şeklinde çalışılan bu tarz dövmeler fazla para ödemeyip aynı zamanda yüksek uygulama alanı isteyen dövmeler. Bu sayede uygun ücretlere yüksek meblağlar ödemeyerek sizler de dövme sahibi olabilirsiniz.

Başparmağın üzerine yapılabilecek bir diğer dövme ise elmas modeli. Bu model oldukça şık durmakla beraber aynı zamanda küçüklüğü sayesinde göze çarpmayan bir şekle sahip. Bu tarz dövmeler genellikle kadınlar tarafından seçildiği gibi erkekler daha sert ve maskülen dövmeleri tercih ediyorlar.

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir hevesle ve elinizde seçtiğiniz güzel bir dövme deseni ile gittiğiniz stüdyolardan hüsranla ayrılmamak için gideceğiniz dövmeciyi iyi seçmeli, mümkünse referanslar alarak ve daha önce insanlara yapmış olduğu dövmeleri görerek gitmelisiniz. Aksi halde kötü desenlerle ve dikkatsiz yapılmış dövmelerle karşılaşabilirsiniz.

Önceki İçerikRebul Parfüm
Sonraki İçerikReebok Spor Ayakkabı
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.