Gelinlik Kesim Önerileri

Düğün günü yaklaşırken gelinlerde tatlı bir telaş başlar. Gelinliklerinin nasıl olacağını kafalarında tasarlayıp bir an önce harekete geçmeleri gerekir. Gelinliğin dikim ve prova süreci hesaplanıp düğün günü fazla yaklaşmadan hazırlıklara başlanması gerekir.

Birçok genç kızın hayali, beyaz bir gelinlik içinde sevdiği insanla evlenmektir. Bu özel gün yaklaşırken, gelinler için en önemli hazırlık gelinlikleridir. Bu kadar özel bir gün için tatlı telaşlar yaşamaları son derece normaldir. Gelinlik kesim önerileri konusunda bir araştırma yapmaları gelinlerin karar vermelerini kolaylaştırabilir.

Gelinlik Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Gelinliklerde oldukça farklı kesimler görmekteyiz. Prenses model, yani belden itibaren yere kabarık inen modeller çoğunlukla tercih edilen bir model olsa da, elbise gibi düz inen ya da balık model gelinlikler de tercih edilen kesimlerdir. Eğer gelinlikle ilgili aklınızda herhangi bir fikir yoksa kataloglara göz atarak işe başlayabilirsiniz.

Gelinlik kesimlerinde eteğinin duruşu ve gelinliğin üst kısmının duruşu belirlenir. Askılı, uzun kollu ya da straplez modeller seçilebilir. Burada önemli olan gelinin tercihidir. Her tür kesimin ayrı bir güzelliği vardır. Hiçbir gelinlik için kötü demek mümkün değildir. Eğer siz o gelinliğin içinde kendinizi iyi hissedeceğinizi düşünüyorsanız, o model sizin için en güzel gelinlik modeli demektir.

Prenses Kesim Gelinlikler

Gelinlerin ağırlıklı olarak istekleri prenses gibi görünmek olur. Bembeyaz tüller içinde, kabarık etekleriyle kendilerini bir masal kahramanı gibi hissederler. Bu modellerin her bedende ve her boyda geline yakışması gibi önemli bir avantajı vardır. Belden itibaren kabarık bir etek şeklinde indiği için, kalça kısmında olan fazlalıkları da örtmeye yarar.

Prenses kesim gelinliklerde son yıllara kadar ağırlıklı olarak straplez yaka tercih edilmekteydi. Ancak son yıllarda gelinliklerde askıların ve tüllü kol detaylarının yeniden ortaya çıktığını görmekteyiz. Prenses kesim gelinliklerin etek uçları düz tülden ya da dantelden yapılabilir. Kısa boylu gelinler, prenses model gelinliklerin altına platform topuklu ayakkabı giyerek boylarını uzatabilirler.

Balık Kesim Gelinlikler

Bir diğer popüler gelinlik kesimi de balık kesimdir. Kalçanın biraz daha aşağısına kadar düz inen gelinlik daha sonra kabarıklaşır. Bu şekilde balık kesim oluşturulur. Gelinliğinde farklılık isteyenler ve vücut ölçülerine güvenenler bu kesimi tercih edebilirler. Beli kalın olan ya da kalça bölgesi geniş olan gelinlerin balık kesimi seçmesi önerilmez çünkü fazlalıklarının göze batmasına neden olan bir kesim türüdür.

Balık kesim gelinliklerin üzerine, dantellerle, taşlarla ya da simli tüllerle bezeli olabilir. Gelinliklerin sade olanları da abartılı şekilde süslü olanları da mevcuttur. Burada gelinin zevki devreye girer. Her birinin duruşu ayrı bir güzellikte olduğundan istediğiniz şekilde seçim yapabilirsiniz.

 

 

Düz Kesim Gelinlikler

Özellikle son yıllarda gelinliklerde sadeleşmenin başladığını görmekteyiz. Artık gelinler sade bir nikâhla evlenmekten yana olabilir. Bu nikâh törenlerinde ise beyaz bir elbiseyi andıran düz kesim gelinlik giymeyi isteyebilirler. Düğün salonlarında da düz kesim gelinlik giymeyi tercih edenler olabilir.

Düz kesim gelinliklerin özelliği modern duruşlarıdır. Bu modeller çeşitli taş detayları eklenerek zenginleştirilebilir. Ağırlıklı olarak kolları uzun olduklarını görmekteyiz. Kollarında ise dantel işlemeli tüller kullanılır. Sadelikten yana olan gelinler düz kesimi tercih edebilirler.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.