Gelinlik Alırken Yapılan Hatalar

Her kadının en büyük hayali bir gün gelinlik giymektir. O gün gelip çattığı zamanda en güzeli olmayı ister. Bembeyaz bir gelinlik içinde olup hayatının en güzel gününde doyasıya eğlenmek ister. İşte tam bu zaman içerisinde gelin adayları doğru gelinliği bulma arayışına girer. Bu aşamada gelinlik alırken yapılan hatalar vardır. Hiç bir gelin kendi düğününde kötü görünmek istemez. Bunun için doğru seçimler yapmak çok önemlidir.

Ucuz Fiyatlı Gelinlikler Aramak

Özellikle günümüz şartlarında gelinlik fiyatları oldukça maliyetlidir. Bunun üstüne de düğün masrafları eklendiğinde yeni çifti büyük bir külfetin altına sokacağı doğrudur. Fakat unutmayın ki bir kez evleneceksiniz ve ilerde çocuğunuza, akrabalarınıza en özel gününüzden kalan anıları göstermek isteyeceksiniz.

Kendinize neden bu gelinliği giymişim? sorusunu sormak gelinlik alırken yapılan hatalar içinde en kötüsüdür. Uygun fiyatlı gelinlikler yerine sizin zevkinize uygun gelinliklere bakmanız daha doğru olacaktır. Çünkü o gelinlikle düğün fotoğraf çekimleri yapılacak, düğüne katılacak ve tüm gün boyunca üstünüzde o gelinlikle gezeceksiniz. O yüzden fiyat etiketlerine bakmayın ve beğendiğiniz gelinlik modelleri için bir albüm oluşturun ve tüm bu gelinlik modellerini bu albümde toplayın.

Vücudunuzu Tanımadan Gelinlik Almak

Sonunda istediğiniz gelinlik modeline karar verdiniz ve gelinlikçiniz ile görüşmeye gittiniz. Fakat bilmeniz gereken en önemli şey istediğiniz modelin sizin bedeninizde nasıl durduğudur. Gelinlik alırken yapılan hatalar içinde en yaygın olarak yapılan hata budur. Fotoğraflarda ya da mankenlerin üstünde durduğu gibi sizde durmayabilir. Bu da sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bunu yaşamamak için sizin boyunuza, kilonuza ve vücut şeklinize uygun gelinlik almanız çok doğru bir seçenek olacaktır. Bunun için moda evinizden profesyonel yardım almanız size fayda sağlar.

Erkenden Seçim Yapmak

Düğün tarihine daha uzun süre varken gelinlik almak ya da diktirmek çok yanlış bir karardır. Çünkü evlilik heyecanıyla acele karar verip gelinliğinizi hemen aldığınızda düğün tarihi yaklaştıkça yaşanılan stresten dolayı sorunlar yaşayabilmeniz muhtemel. Örnek vermek gerekirse stres ve koşturmadan dolayı kilo vermeniz ya da kilo almanız durumunda gelinliğiniz ilk aldığınız gündeki gibi üzerinde durmayacaktır. Bu sebepten düğüne en geç 1 hafta kala gelinliğinizin hazır olması yeterlidir. Bu sırada düzenli provalara giderek de yine yaşanılacak bu tarz problemlerin önüne geçmiş olursunuz. Bir diğer konu ise ilk heyecanla verilen karardan vazgeçilmesi. İlk olarak beğenip karar verdiğiniz gelinlik düğün yaklaştıkça yeni modeller görmeniz ve bu gelinliği aslında istemediğiniz düşüncesine kapılmanıza sebep olabilir. İşte gelinlik alırken yapılan hatalar içinde en kötüsü de budur. Vazgeçmek isteseniz de hem maddi olarak hem de düğüne yakın bir zaman kaldığı için bu gelinliği giymek zorunda olmak sizi üzebilir. Bu yüzden acele karar vermekten sakınmak sizin faydanıza olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.