Gece kıyafetleri

Gece kıyafetleri

Gece kıyafetleri tercihen özel günlerde giyilen normal kıyafetlere göre daha dikkat çekici, şık ve gösterişli olan daha ağır kıyafetlerdir. Moda konusunda önemli bir yere sahip olan gece kıyafetleri geçmişte çok sık kullanılmazken şimdilerde küçük bir davette dahi bayanlar tarafından bu tür kıyafetlerin tercih edildiğini görebiliriz. Çünkü eskiye nazaran artık kıyafetler daha gösterişli ve şık olduğundan dolayı davetlerde dahi giyseniz göze batmayan bir seçim olabiliyor.

Gece kıyafetlerinde genellikle siyah ve kırmızı renk en çok tercih edilen renkler arasındadır. Davetin türüne göre renk konusunda dilerseniz daha özgün olabilmeniz de mümkündür. Ama birçok bayan tarafından tercih edilen en asil renklerden biri olan siyah hemen hemen her zaman kurtarıcı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

moda günleri

Gece kıyafeti alırken nelere dikkat edilmeli?

Yazının üst kısmında da bahsettiğimiz gibi gece kıyafetlerinin yeni moda kadrajında çok büyük yeri ve önemi vardır. Birçok defilede olmazsa olmazlardan biri olarak çoğu zaman rastlantısal olarak karşılaşabiliriz. Birçok modacı bu konuda bizlere çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Gece kıyafeti alırken öncelikle tek bir davet için mi veya belirli davetler için mi giyeceğinize karar vermeniz gerekir. Eğer çok fazla gece kıyafeti almayan ve çok sık giymeyen biriyseniz size orta halli bir seçim yapmanızı öneririz. İlk olarak en çok kullandığınız veya kendinize en çok yakıştırdığınız renkte karar vermelisiniz. Genellikle bu konuda bayanlar siyah rengi tercih ederler. Siyah renk sizin için de bir seçenek olarak bir kenarda durabilir.

Sonrasında uzun veya kısa olarak elbisenizin boy seçimin yapmalısınız. Bir sonraki adımda elbisenizin vücut hatlarınızla bir uyum içerisinde olması için kendinize en uygun bedeni bulmanız gerekmektedir. Daha sonra da elbisenizi şık bir ayakkabı, çanta ve takıyla süsleyebilir, dilediğinizce ve gönül rahatlığıyla davetlerinizde kullanabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.