Eyeliner Sürme

Eyeliner Sürme

Eyeliner göz şekline göre sürülmesi gereken makyaj malzemelerinden biridir. Hiçbir zaman modası geçmeyen eyelinerlar doğru bir şekilde sürüldüğü zaman son derece etkileyici gözler ortaya çıkabilir. Makyaj yeni başlayan kişiler için oldukça zor bir şey olsa da zamanla pratik kazanarak çok daha kolay bir şekilde sürmek mümkün oluyor.

İlk olarak uygun ortam hazırlayıp daha sonra sürmeye başlamak gerekir. Her göz tipi için farklı bir eyeliner sürüm tekniği bulunuyor. Göz tipinize uygun olan tekniği öğrenerek onu uygulamanız gerekir. Aynı zamanda ağır bir makyaj yapacaksınız daha belirgin hafif bir makyaj yapacaksınız ise az belirgin şekilde sürmek gerekir.

Makyaj konusunda uzman olan kişiler çok kısa bir süre içerisinde eyeliner sürerken bu konuda henüz yeni olan kişiler çok zorlanarak sürmeye çalışıyor. Eyeliner sürme son derece büyük bir titizlik isteyen durumlardan biridir. İlk denemede başarısız olsanız bile üzerine gittikçe çok başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

1. Uygun Ortamı Hazırlamak 


Eyeliner sürme işlemi için yapılması gereken ilk şey uygun ortam hazırlamak olacaktır. Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayan kişiler çok daha özenli bir şekilde uygun ortam hazırlar. İlk defa eyeliner sürecek olan kişilerden dümdüz bir eyeliner çekmesi beklenemez. İlk olarak dalgalı bir şekilde yapılır daha sonra ise el alışkanlığı ile daha düz eyeliner çekme söz konusu olur.

Uygun ortamı hazırlarken mutlaka oturuyor olmak gerekir. Ayakta eyeliner sürerken eliniz titreyeceği için dalgalı bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu sebeple oturur pozisyonda ve desteğinizi bir yere dayayarak eyeliner sürmeniz gerekir.

Bu durum gerçekleştirildiği zaman çok daha kolay bir şekilde eyeliner sürmek mümkün olur. Aynı zamanda daha düz ve daha iyi bir kuyruk oluşturmak için mutlaka oturuyor olmanız gerekir. Yanınızda mutlaka kulak pamuğu bulundurmanız gerekir. Böylece eyeliner taşması gibi durumlarında hemen müdahale edebilirsiniz.

2. Taslak Oluşturmak


Eyeliner sürme esnasında en çok dikkat edilmesi gerekenler arasında taslak oluşturma konusu yer alıyor. Göz kapağınızın çeşitli yerlerine noktalar koyarak tüm esnasında çok daha büyük bir kolaylık sağlarsınız. Makyaj konusunda uzman olan kişiler için böyle bir şey gerek olmasa da henüz yeni başlayan kişiler için noktalama yöntemi ile eyeliner sürmek son derece büyük bir pratiklik kazanmaya yardımcı olur.

Noktaları kirpik diplerinize ve belirli aralıklar ile koymaya dikkat edin. Daha sonra eyeliner ile bu noktaları birleştirerek devam edin. Kuyruk kısmı en son gerçekleştirilecek olan kısım olacaktır. İlk olarak incecik bir hat yapıp daha sonra kalın bir hale getirebilirsiniz.

3. Kuyruk Yapmak

Eyeliner sürerken en son aşama kuyruk yapmak oluyor. Diğer aşamaları göre çok daha zorlayıcı bir adım oluyor. İnsanlar genellikle bu durumda zorlanıyor. Kuyruk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer alıyor. Noktalama yöntemi ile yaptığınız işleme kuyruk içinde devam edebilirsiniz. Kuyruk yaparken istediğiniz boyuta karar vermeniz gerekir.

Aynı şekilde ne kadar yukarıda olacağına da karar verdikten sonra noktalar koyarak taslak oluşturmak gerekir. Bu taslağın üzerinden düz bir çizgi ile geçildiği zaman muhteşem bir kuyruk görüntüsü ortaya çıkacaktır. Kadınların gözlerini en belirgin hale getiren makyaj tekniği eyeliner olduğu için büyük bir titizlik ile yapılması gerekir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.