Evde Yapılan Doğal Peeling Tarifleri 

Evde yapılan doğal peeling tarifleri ile cildinizi ölü derilerden arındırmak mümkündür. Kış aylarının gelmesi ile birlikte ciltte ölü deriler oluşmaya başlar. Aynı zamanda havanın kötü etkisi ile birlikte cilt canlılığını yitirmeye başlar. Kolay bir şekilde hazırlanan peeling ile cildinizin daha sağlıklı ve daha temiz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Haftada bir ya da iki defa peeling uygulaması yapmak gerekir. Peeling uygularken bir fırça kullanmak daha ideal olacaktır. Uyguladığınız peeling 5 ile 10 dakika kadar cildinizde tutmanız gerekir. Düzenli olarak yapıldığı zaman etkisini kısa bir süre içerisinde görmek mümkün olacaktır. Mağazalardan satın alınan peelingler içerisinde kimyasal madde bulunduğu için cilt sağlığını bozmaya sebep olur.

Fakat evde yapılan doğal peelingler ile cilt sağlığını bozmadan iyi bir cilt görünümü elde etmek mümkündür. Hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemeler ile birlikte en iyi etkiye sahip olan peelingleri elde etmek mümkündür. Peeling tercihi yaparken cilt tipinizi göz önünde bulundurmak gerekir. Evde yapılan doğal peeling tarifleri genellikle her cilt tipine uygun olacak şekilde yapılmaktadır.

Türk Kahvesi Peeling

En çok tercih edilen peeling çeşitlerinden biri Türk kahvesi ile yapılan peeling olmaktadır. Evde yapılan doğal peeling tarifleri içerisinde herkesin bildiği tariflerden biridir. Kahvenizi içtikten sonra kalan tortuyu bir kabın içerisine alarak dinlendirmeniz gerekir. Daha sonra bu kahvenin içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırmanız gerekir.

Son derece etkili peeling çeşitlerinden biridir. Yüzünüze bir fırça yardımı ile ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekir. 10 dakika kadar cildinize beklettikten sonra ılık su ile temizleyiniz. Düzenli olarak yapıldığı zaman cilt görünümü üzerinde değişikliği fark etmeniz mümkün olacaktır. Tortu yapısından kaynaklı olarak ölü deriyi tamamen ciltten temizlemeye yardımcı olur.

Bunun yanı sıra sivilce oluşumu gibi problemleri de ortadan kaldırır. Kuru ciltler için en ideal peeling yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda çok kolay bir şekilde hazırlanmasından kaynaklı olarak kısa süre içerisinde yapabileceğiniz peeling yöntemlerinden biridir. Haftada en az 2 defa uygulamanız gerekir.

Badem Peeling

Evde yapabileceğiniz doğal yöntemler ile elde edilen badem peelingi çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Badem içerisindeki maddeler ile birlikte cildin beslenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Evde yapılan doğal peeling tarifleri arasında badem peelingi de yer almaktadır. Doğru bir şekilde ve düzenli olarak uygulandığı zaman etkisini kısa bir süre içerisinde görmek mümkün olacaktır.

50 gram badem içini blenderdan geçirerek toz haline getirmek gerekir. Daha sonra içerisine süt ya da su eklemek gerekir. Yağlı ciltleri bulunan kişiler mutlaka tercihine sudan yana kullanmalıdır. Fakat kuru bir cilde sahipseniz 1 su bardağı süt eklemeniz daha faydalı olacaktır.

Daha sonra bu karışımı homojen bir hale getirmek için iyice karıştırmak gerekir. Cildinize kalın bir tabaka halinde uygulamanız gerekir. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak beslenmesine yardımcı olur. Düzenli olarak uygulandığı takdirde etki görmek mümkündür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.