Evde Lazer Epilasyonu Aletleri

Kadınlar için güzellik ve kişisel bakım önemli bir rol oynar. Güzellik merkezlerine göre hem paradan hem zamandan tasarruf sağlanan evde yapılan kişisel bakım, günümüzde popüler bir tercih haline gelmiştir. Özellikle tüylerinden kurtulmak isteyen kadınlar için evde yapılabilecek çözümler günden güne artmaktadır.

Lazer İle Tüylerden Kurtulma 

Kişiye göre değişen ve vücutta çeşitli bölgelerde meydana tüylenme sorunları, kadın dünyasında en çok yakınılan problemler arasındadır. En çok 18-25 yaşlan arasındaki kadınlarda meydana gelen yoğun tüylenme sorunu jilet, ağda, tüy dökücü kremler vb. çözümler ile giderilen ve kısa periyotlar aralığında tekrarlanan bir döngü oluşturmaktadır.

Günümüz teknolojisinde lazer epilasyon aletlerinin üretilmesi ile kadınlar bu sorunda büyük ölçüde kurtulmuştur denilebilir. Kıl köklerindeki uzama süresini kısaltan ya da tamamen kıl köklerini yok eden bu teknoloji popüler bir kişisel bakım yöntemi haline gelmiştir. Hastaneler, özel klinikler, güzellik salonlarında uygulanan lazer epilasyon tekniği yakın zamanda evlerimize kadar ulaşmıştır.

Ev Tipi Lazer Epilasyon Aletleri Güvenli Midir?

Lazer epilasyon aletlerinin büyük bir kısmı IPL teknolojisi ile çalışmaktadır. IPL teknolojisinin İngilizce kısaltma olup “Intense Pulsed Light” açılımıdır. Türkçe karşılığı “Yoğunlaştırılmış Atışlı Işık” olarak bilinmektedir. Bu teknoloji direkt olarak kıl köklerini hedef alır ve kökünü yakar. Bu sebeple doğru kullanımda deride herhangi bir tahrip oluşturmaz veya vücut içerisinde herhangi bir iz bırakmaz.

Özellikle günümüz pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlamaları, kapalı mekânlarda olabilecek durumlar ile sağlığımızı tehlikeye atmamak için evde yapılacak lazer operasyonu sizlere daha güvenli bir işlem imkânı sunmaktadır.

Lazer Epilasyonda Cilt Tonunun Önemi

Lazer cihazları ten renginiz ile kontrast oluşturan kıl köklerini kolaylıkla hedefleyebilir. Bu sebeple normalde açık ten rengine sahip ve koyu tüy renklerine sahip insanlar için lazer cihazları en iyi sonucu verir. Koyu bir cilt tonunuz varsa veya yakın zamanda bronzlaştıysanız bu cihazların kullanımı önerilmez. Yanlış cilt tonuna uygulanan ya da cilt tonuna uygun seviyede kullanılmayan cihazlar teninizde yanma, kabarma, kabuklanma ve ciltte pigment bozukluğu gibi yan etkilerin olma olasılığı yüksektir.

Ev Tipi Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde lazer epilasyon teknolojisi üretildiğinden bu zamana kadar birçok ünlü elektronik marka kendi ürününü piyasaya sundu. Bunların seçiminde fiyat performans oranı, kullanım kolaylıkları, sağladıkları etkinin kalıcılık oranı ve atış sayısı gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Her markanın avantajlı ve dezavantajlı özellikleri mevcuttur. Tüm bunları araştırarak size en uygun aleti alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli 3 husus:

  • Lazer Epilasyon aletleri en geliştirilmiş teknoloji üretilen en kalıcı epilasyon yöntemi olmasına rağmen hayat boyunca tüylerin hiç çıkmayacağı garantisini vermez. Bu sebeple satın alırken markaların size garanti ettikleri ya da vaat ettikleri tüylerdeki azalma oranına dikkat etmek lazım.
  • Cihazların ömürlerini atış sayıları belirler. Bazı markalar değiştirilebilir kartuş imkânı sunsa da genelde atış sayısı tükenmiş cihaz çöp olmuştur denilebilir. Tüylenen bölgeleriniz tahlilini yaparak yeterli olacağını düşündüğünüz atış sayılı cihazı alabilirsiniz.
  • Cilt tonunuz ve kıl renginizin aldığınız cihaz için uygun olup olmadığını mutlaka incelemeniz gerekir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.