Erkek modası ve şık ceketler

erkek modası

erkek modası

Erkek modası ve şık ceketler

Bu moda denilen kavram nasıl bir şey ise erkekleri de kendine uydurdu. Günümüzde erkek modası aldı başını gidiyor. Kadınları aratmıyorlar moda takibinde. Yeni trendler hep takipleri içinde yer alıyor. Erkek modası bir başka alem aldı başını gidiyor. Bu işte namlı kadınlar bile şaşkınlık ile bu süreci izliyor.

Aslında şaşılacak bir şey yok. Dünya ekonomisi ne zaman krize girse bu moda denilen zırva ortaya çıkar ve insanların tüketim yapmasına zorlanır. Yaşadığımız toplum içindeki insanlar buna çok önem verdiklerinden sizde inanmasanız bile işi gereği uymak zorunda kalırsınız.
Eğer o saçmalığa uymaz iseniz asosyal olarak bile anılırsınız. Sanki uyulmak zorunda imiş gibi bizi resmen kazıklarlar.

Erkekler modasında şık moda çizgileri

Aslında şık ceketler ile tamamlanmış takımlar en baba modadan daha iyi durur. Ama adı moda ya uymak zorundayız. Bunu kışlık moda ve yazlık moda olarak ta isimlendirdikleri için hepsini takip etmek zorunda bırakırlar. Bu moda denilen şey gerçekten onların cebini dolduran bizimkini ise boşaltan bir şeydir. Düşünsenize eğer bu moda denilen şey uydurulmasa aldığınız bir kıyafeti ne kadar uzun yıllar giyeceğinizi.

Giyim faturalarımız yüzde yüz değil yüzde bin düşer. Çünkü moda olmadığı için alınan kıyafetlerin eskimesi yıllar alır. Buda en az 10 yılda bir kıyafet almamızı gerektirecektir. Siz hiç giydiğiniz bir kıyafetin giyildiği için eskidiğini ve yırtıldığını gördünüz mü? Ekstra durumlar hariç tabii ki.

Peki o yepyeni kıyafetlerimizi niye giymiyoruz o zaman dersiniz? Çünkü moda izin vermiyor. Sanki bütçemiz izin veriyormuş gibi. Bütçemizin sözünü dinlemeyiz modanın sözünü dinleriz vesselam. Evimizde değişik hırka modelleri var ise bile günün moda hırkası olan hırkanın alınma zorunluluğu sanki varmış gibi hareket ederiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.