ERKEK GİYİMİNDE GÖMLEĞİN ÖNEMİ

Erkekler alışverişte kadınlar kadar şanslı değillerdir. Erkekleri bakacakları sınırlı modeller ve aksesuarlar vardır. Erkekler için alışverişte en hassas konulardan biri, gömlek seçimleridir. Çünkü gömlekler kullanımlarına göre kimi zaman klasik, kimi zaman spor olabiliyor. Bu yüzden erkekler gömlek seçmeden önce gömleği nerede giyeceklerini, ne tarz bir gömlek aradıklarını iyi belirlemelidir.

Seçim Sizin

Birçok erkek klasik gömlek ile alternatif gömlekleri birbirinden ayıramaz. Yanlış gömlek seçimi bir erkek için tamamen bir itibar kaybıdır. Klasik gömlekler genellikle yakası kravat takmaya müsait olan, desensiz sade veya beyaz üzerine kendinden çizgili, kareli gömlek modelleri klasik gömlekler olarak sayılır. Klasik gömlekler kullanımları gereği genellikle takım elbiselerin içerisinden giyilirler. Takım elbisenin rengine ve kesimine göre gömleğin rengi ve kesimi belirlenebilir.

Doğru gömlek seçimi yapabilmek bir erkeğin güzel ve kullanışlı bir gardırop yapabilmesinin ilk kuralıdır. Gömlek seçimlerinizde vücudunuzun fiziksel özellikleri ile gömleğin modeli arasında bir denge oluşturmalısınız. Gömlek seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken boynunuz ve gömleğin yaka modelidir. Bu oran gömlek seçiminde çok önemlidir. Boynu kısa bir erkeğin yaka boyu yüksek ve büyük uzun yakalı gömlek modellerinden kesinlikle uzak durması gerekmektedir. Yanlış gömlek seçimi fiziksel özelliklerinizin doğru yansıtılmamasına ve bunun sonucu olarak olduğunuzdan daha kilolu ya da daha kısa gözükmenize neden olacaktır. Satın alacağınız gömleğin üzerinizde kusursuz bir duruş sergileyebilmesi için bazı temel kurallara özen göstermeniz gerekir.

Gömleğin kol boyu bileğinizin bitimi ile birlikte sona ermelidir. Şık bir görünüm için gömlek kol boyunun ceketinizin kol boyundan bir santimetre kadar uzun olması önemli bir ayrıntıdır. Kol düğmesi kullanılan gömlek manşetleri size daha şık ve özel bir hava verecektir. http://www.moda-sitesi.com/erkek-giyiminde-gomlegin-onemi.html adresinde birbirinden şık gömlek modellerini, çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.