ERKEĞİN KARTVİZİTİ KRAVATLAR

Medeniyet yuları olarak adlandırılan kravat erkeklerin etiketleridir. Erkeklerin giyim konusundaki bilgisini ve hatta genel olarak zevkini kravatı seçimlerinden anlayabiliriz. Doğru seçilmiş bir kravat, çok da iyi olmayan bir kıyafetin havasını bir anda değiştirebildiği gibi, kötü bir seçim de çok iyi bir kıyafetin tüm güzelliğini yok eder. Bu şekilde düşünülünce erkekler kravat seçimlerinde çok dikkatli olmalıdır.

Kaliteli Kravattan Anlama Sanatı

Kaliteli bir kravat basit bir takım elbiseyi bile çok ağır ve özel gösterebilir. Eni 8,5 – 10 cm, boyu 140 cm. olan klasik bir kravatın yüzde yüz ipek olması kalitenin belki de en önemli göstergesi. Kravat kumaşları farklı farklıdır. En çok kullanılan modeller dokuma ve baskı olmak üzere ikiye ayrılır. Kalın dokusu nedeniyle bağlaması güç olsa da dokuma kravatlar, kaliteli bir görünüm oluşturur. Dokuma kravatlarda en yaygın desen, diyagonal çizgiler olarak biliniyor. Son dönemlerde, ipek kravatların yanı sıra yün, yün-kaşmir, yün-ipek-keten ya da ipek-keten gibi karışımlardan da kaliteli ürünler çıkabiliyor.

Kaliteli kumaş kullanmanın yanı sıra astar, tela ve dikiş özellikleri de kravatın kalitesini belirleyen önemli ayrıntılardır. El dikişi ile yapılan, üretilen kravatın arka kapamasında dikiş belli bir mesafede biter ve arka uç açıkta bırakılır. Buradaki amaç, kumaş ve telanın uyumlu hareketinin sağlamaktır. Bazı kravatlarda bu bölümde ipek iğnesi kullanılırken, bazı kravatlarda da iplik ucu dışarıda bırakılır. Bu iğnenin çıkartılmaması ve ipliğin kesinlikle kopartılmaması gerekir. Kalitenin son ve önemli göstergesi ise, astarda markasının dokunmuş olmasıdır.

Kalite ve şıklığa önem veren erkekler önce kravat seçimi ile başlamalıdır. Kıyafetten bağımsız olarak seçilen kravat ne kadar kaliteli ve özel olursa olsun kıyafet ile uyum sağlanmadığı müddetçe hoş bir görüntü oluşturmaz. https://www.moda-sitesi.com/erkegin-kartviziti-kravatlar.html adresini ziyaret ederek birbirinden farklı ve özel kravat modellerini bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.