En Yaygın Yapılan Güzellik Hataları

Kişinin yüz hatlarını ve bedenini iyi tanıması, güzellikte hatasız olmasına katkı sağlar. Makyaj trendlerini uygularken kendi yüz simetrinize uygun yapmanız, güzellik hatalarınızı yapmamanızda etkilidir. Saçlardan tırnak renklerine dek yaygın olarak yapılan güzellik hataları şu şekildedir.

 

  • Saç Bakımı

 

Hem beden hem saçlar için aşırı sıcak suyla duş alınmamalıdır. Saçların hızlı yağlanmasını önlemek için durularken su sıcaklığını daha ılık kullanmanız gereklidir. Yağ bezlerini doğrudan etkileyen sıcak su, saç derisinin hızla yağlanmasına neden olur.

 

  • Kirpik Bakımı

 

Maskara kullanımında dikkat edilmesi gereken, ürünün havayla fazla temas ettirilmemesidir. Rimel sürerken arka arkaya kutuya fırçayı sürüklemek, daha çok havanın pompa edilmesine ve dolayısıyla rimelin daha hızlı kurumasına neden olur.

 

  • Cilt Görünümü

 

Fondöten, pudra, kontör veya allık seçimleri, cilt rengine göre yapılmalıdır. Bronz ürünler kullanmak isteyenlerinse, birkaç ton koyu seçmesi ve aşırı koyu ürünler seçmemesi gereklidir. Nitekim boyun bölgesine de uygulanan pudra ve allıklar, eller ve kolların daha beyaz görünmesine ve renk farklılığının daha belirgin olmasına neden oluyor.

 

  • Allık Kullanımı

 

Şayet her gün profesyonel makyaj yapmıyorsanız, kat kat fondöten ve pudralar yerine sadece allık kullanabilirsiniz. Allık sürerken hangi noktalara uygulanacağı, tamamen fiziksel yapınızla alakalıdır. Sosyal medya videolarında izlediğiniz makyaj ritüellerini uygulamak, farklı yüz simetrisine sahip olan kişilerde aynı sonucu vermez. Dolayısıyla elmacık kemikleriniz, yanak ve alın bölgenize göre ve doğru allık fırçası ile uygulama yapmanız önemlidir. Allığı sürüp bırakmayın, kesin ve net çizgileri olmamalı ve daha doğal formda dağıtarak sürülmelidir.

 

  • Fondöten Kullanımı

 

Fondöten sürerken sünger kullanın, ancak çok gözenekli süngerler ciltte çizgili bir görünüme neden olabilir. Fondöten fırçaları, daha pürüzsüz bir görünüm için idealdir. Profesyonel tasarlanan ve gerçekten kaliteli olan fırçalarla uygulamak, süngerin emmesini de önler. Yuvarlak süngerler nispeten daha iyi olsa da ürünün bir kısmını emer.

 

  • Kaşlar

 

Son 4-5 yıldır kullanılan kalın ve düz kaşlar, her yüze uymuyor. Zaten yüz simetrisine uygun olan insanların, genetik özelliklerine bağlı olarak kaşları daha kalın ve bu tarzı kullanmaya uygundur. Kaşların aşırı kalın ve dümdüz kullanılması, gözler, elmacık kemikleri hatta dudak ve çene estetiğinin ön plana çıkmasını önler.

Her yüze uygun kaş yapısı kullanmak ve ince kıl tekniği modasına, en uygun model ile uyum sağlamak daha önemlidir. Profesyonel yapılmayan kaşlar, Angry Bird görünümü veriyor. Dolayısıyla yüzünüzün tüm güzelliğini detaylı, bölgesel ve bütünsel gösterecek kaş dizaynı ve makyaj çeşitleri uygulamalısınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.