En Popüler Mezuniyet Saç Modelleri

Her sene okulların kapanmasıyla beraber öğrenciler mezuniyet baloları düzenleyerek okulu bitirmiş olmanın verdiği sevinç ve tutkuyu yaşıyorlar. Bunu yaparken aynı zamanda en şık kıyafetleri de giymeyi unutmuyorlar. Saçlarını da bir o kadar güzel şekillendirerek kendi tarz ve stillerini ortaya koyuyorlar. Erkekler daha çok klasik dalga saç modelleri ve rampa ile yetinirken kızlar, saçlarının uzunluğunun vermiş olduğu şekillendirme yeteneği ve yaratıcılıkları ile ortaya çıkıyor. Mezuniyet töreninde kep atarken kullanacağınız birkaç saç modeli ve şekillerini bu yazımızda bulabilirsiniz

Mezuniyet saçı dendiğinde akla tabii ki de bir sürü model gelmekte. Bu modeller arasında olan klasik topuz çok fazla kullanılmakla beraber yapılması da bir o kadar basit. Sırt dekoltesine sahip bir elbise ile bunu kombinlediğinizde oldukça şık duran saç modelleri birçok öğrenci ve mezun tarafından kolay yapılabilmesi ile kendini çekmekte. Yıl boyunca çalışılan bu dönemde artık mezun olmuş olmanın verdiği rahatlık ve sevinci bu dönemlerde kutlayan öğrenciler tabii ki bu törenleri en güzel ve şık bir şekilde geçirmek istiyorlar. Bunu da saç modelleri yaparak ortaya koymak mümkün oluyor. 

Ensede Topuz Saç Modeli

Bu saç modelini oluşturmak oldukça basit olmakla beraber sırt detaylı elbiseler ile birlikte yapıldığında oldukça hoş bir görünüme sahip oluyor. Kullanacağınız kepi de rahatsız etmeden aşağılara kadar inebilen bu topuz modelini yapmak için tek gereken malzeme bir adet topuz süngeri. Duşunuzu aldıktan sonra saçlarınızı kurutmanız dahilinde eğer kıvırcık bir saç modeline sahipseniz ilk önce düzleştirmeniz gerekmekte. Yaş saça uygulanamayacağı gibi kurutmadan uygulamamalısınız. İlk yapmanız gereken işlemse baş aşağı şekilde durarak fırça yardımı ile saçları ense kökünde toplayarak at kuyruğu oluşturmak. 

Ardından daha önce temin etmiş olduğunuz topuz süngerini at kuyruğuna sararak saç süngerini kaplayacak şekilde dağıtmanız gerekmekte. Bu işlemden sonra bir başka lastiği de topuzun üstüne sabitleyerek oluşturmak istediğiniz görüntüyü ortaya koymanız an meselesi. Lastiğin başkaları tarafından görünmemesi ve görüntüyü bozmaması için saçlarınızı da aynı şekilde lastiğin etrafına sararak tel tokalarla tutturabilirsiniz. Eğer saçlarınız elektriklenen bir yapıya sahipse aynı zamanda piyasada bulunan saçın elektriklenmesini önleyici özel bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. 

Düşük Atkuyruğu

Eğer çok zamanım yok ama mezuniyet törenine yetişeceğim diyorsanız, hemen kep takarken sizi rahatsız etmeyecek bir model olan atkuyruğunu basit bir tokayla tutturarak gün boyu konfor sağlarken aynı zamanda şık görünmeni de sağlayabilirsiniz. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.