En İyi 10 Damatlık Modeli

Düğün, gelinlik ve damatlık üçü bir arada konsepti bir arada olunca heyecan olmazsa olmazdır. Damatlık seçiminde ilk dikkat edilecek nokta düğün mekânına göre olacak bir seçimdir. Kapalı bir yerle bir kır düğününde tercih edilecek damatlık modeli kuşkusuz aynı olamaz. Vücut tipine uygun bir damatlık seçimi yapılmalıdır. Damatlıklarda detaylar çok önemlidir, uzun boylu bir erkekle kısa boylu erkek modelleri bile farklılık gösterir.

Klasik Damatlık Modeli

Damatlık modelinde belki de en klasik olanı kapalı bir mekânda olacak olan düğünün damatlığıdır. Kapalı mekân denildiğinde bu durumun da ucu açık olduğundan eğer şık bir otel ya da mekân seçimi değilse her zaman koyu renk bir damatlık ön plandadır.

Aksesuarlı Damatlık Modelleri

Klasik bir damatlık papyon, renkli kravatlar, ipek mendiller gibi aksesuarlarla tamamlanarak zenginleştirilir. Her zaman için beyaz bir gömlek yerine açık mavi açık pembe tonlarında seçilen bir gömlekle bile fark yaratılır.

Kır Düğünü Damatlık 

Kır düğünleri günümüzde çok sık tercih edilen konseptlerdir. Bu konseptlere uygun olarak da kanvas kumaşlar, rahat kesimler, rahat keten ayakkabılarla kombinlenir. Genelde deniz tonları tercih edilir. Boyun bağları, şapkalar ile damatlık deyim yerindeyse şenlendirilir.

Yerel Düğün Damatlığı 

Bir köy düğünü ya da bir yere özgü bir düğün konsepti tercih edilmişse damatlık seçimi de etnik olur. Damatlıklar bir kostümlü baloya gidermiş havasını yaratır, çizmeler kullanılabilir, boyun bağları bir çizgi yaratır.

Beyaz Ceket Siyah Pantolon Damatlığı

Siyah bir pantolon her zaman net bir seçenektir.Beyaz ceketle bir kombinle hem rahatlık hem de damatlık olarak iyi bir seçenektir.

Damatlıkta Free Seçim

Pantolon yerine ceketler bermudalarla, espadril tipi ayakkabılarla kombinlenir. Gömlekler rengârenk seçilerek de fark yaratılır.

Damatlıkta Smokin Farkı 

Smokin her zaman için bir damadı çok daha özel hissettiren ve tarz hissettiren modeldir. Siyah seçim yine her zaman ön plandadır. İç ceketlerle hareketlendirilen smokinler düğünlerin ilerleyen saatlerinde alternatif olacaktır.

 

Damatlıkta Çılgın Konsept

Damatlık modellerinde  çılgın konseptlerle zenginleştirilmiş ya da  bir kostümü andıran damatlık seçimi, bir tshirt ile meydana getirilmiş damatlık model seçimi, papyonun ön planda olduğu ilginç bir damatlık seçimi, desenli kumaşların hâkim olduğu gömleklerle kombinlenmiş bir damatlık seçimi yapılabilmektedir.

Yelekli Damatlık Modeli

Tek yeleklerle zenginleştiren smokinler ve renk seçimleri ile de tarz yaratılacaktır.

Fraklı Damatlık Modeli

Frak en az tercih edilen damatlık modeli olmasına rağmen çok daha resmi olan davetler söz konusu olduğunda bir seçenektir. Ve mutlaka beyaz gömlek rugan ayakkabı olmalıdır.

Damatlık seçimleri asla son dakikaya bırakılmamalıdır. Klasik olunsa dahi bir damatlığın gri, lacivert, siyah olması her zaman için özeldir. Kırsal bir mekân, bir deniz kıyısı düğünü, bir tekne düğünü, bir otel düğünü hepsi farklı konseptler gerektirir.  Damatlık damadı yansıtmalıdır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.