Dünyanın Ünlü Moda Markaları

chanel
chanel

Moda dünyası deyip geçmemek lazım.  Ya da moda da neymiş, tam bir çılgınlık gibi düşünebilirsiniz ama nasıl düşünürseniz düşünün moda diye bir kavram var ve şartlar ne olursa olsun yaşamlarımızdan çıkması imkânsız.

Çıkmasında zaten modadan ekmek yiyen insanlar var. Bu sonuçta dünyada birçok alanı etkileyen tekstil sektörünün ayakta kalmasını sağlayan bir endüstri.

Moda yaşamlarımızda bu kadar önemli iken modanın dünya üzerinde sezonluk trendlerini belirleyen dünya çapında kendini kanıtlamış moda duayenleri var.

Bunların kim olduğuna bakmak istiyoruz şimdi ki siz birçoğunu zaten tanıyorsunuz

İşte Dünya Devleri

Moda deyince aklınıza ilk geliyor. Chanel mi? Ünlü Madam Coco lakaplı Coco Chanel günümüzde kendisi hayatta olmasa da parfümünden, haute couture kıyafetlere kadar birçok alanda modanın devlerinden ve artık dünya çapında koskocaman bir firma.

chanel
chanel

Çanta deyince akla kim geliyor. Hermez değil mi? Çünkü öyle efsane çantaları var ki kadınlar bu çantalara sahip olmak için can atıyor. O bir dünya klasiği ve her dönem farkını açık ara ortaya koyuyor. Her ne kadar fiyatları uçuk bile olsa.

Ya spor giyim?  Elbette Adidas ve Nike. Her ikisi de eşofmandan, spor ayakkabıya spor dünyasının tartışılmaz liderleri hatta dünya devleri.

Ayakkabının moda devleri deyince elbette Elle, Miu Miu, Balmain, Rochas

Tüm bunların yanında Versace, Yves Saint Laurent ve saat deyince Fossil ve Swatch markalarını unutmamak lazım.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.