Düğün Sezonu Başladı

Yaz aylarının gelmesini iple çeken ve düğününün yaz ayları içerisinde olmasını isteyen insanlar için düğün mevsimi başladı. Yaz düğünlerinin ayrı bir eğlencesi ve havası olmakla birlikte düğün hazırlıkları da bir o kadar eğlencelidir. Düğün yapacağınız yer, düğünde hazırlayacağınız konsept, gelinlik, fotoğraf çekimi ve aklınıza gelebilecek her detay ile kendiniz bizzat ilgileniyor ve en ufak bir pürüz çıkmamasına özen gösteriyorsunuz. Öncelik olarak güzel bir düğün yapmak istiyorsanız ilk karar vermeniz gereken nokta istisnasız düğünün nerede olacağıdır. Kimi insan salon düğünü seçerken kimisi de otel ya da kır düğünü konsepti seçiyor. Sizlerin hayallerinde ki düğün hangisi ise ona yönelik olarak henüz düğüne de zamanınız varsa ilk araştırmanıza buradan başlayabilirsiniz.

 

Düğün Mekânı Nasıl Ve Ne Zaman Seçilmelidir?

Yaz aylarında çok fazla düğün sirkülâsyonu olmasından dolayı birçok mekân erkenden dolmaktadır. Bu nedenle düğün mekânınızı araştırarak hayallerinizde ki düğün için  zaman tasarrufu sağlayıp üzerinde düşünme fırsatı elde edebilirsiniz. Düğün mekânı seçimlerinin hem organizatörler için hem de düğün yapacağınız yerin dolmaması, istediğiniz tarihte olması için en fazla 1 sene ya da en az 6 ay içerisinde düğün mekânınızın seçilmesini şiddetle öneriliyor. Özellikle büyük  şehirlerde yaşayan insanlar için oldukça önemlidir.6 ay ve 1 sene zamanını geçiren insanlar için mekân sahipleri boş kalan hafta sonlarını ve yerlerini doldurmak için güncel fiyattan daha indirimli mekânı sizlere sunuyor. Özellikle ekim ve nisan aylarında düğün mekânları daha fazla indirimli oluyor. Dilerseniz düğün mekânı tercihi yapmaya geç kaldıysanız bu tarihlerde bir düğün organizasyonu ayarlayarak daha uygun bir mekân tercih edebilirsiniz. Düğün mekânının önceden tercih edilmesinde ki en önemli avantaj düğün mekânını 1 sene öncesinden tercih ettiğiniz zaman o yılın fiyat tarifesinden faydalanarak yeni fiyatlandırmanın ücretinden daha düşük bir ücret ödeyerek kar elde edebilirsiniz.

 

Düğün Mekânı Tercihi Yaparken En Önemli Unsurlar Nelerdir?

Düğün mekânı tercih ederken belli başlı önemli etkenler vardır. Bu etkenlerden bazıları şu şekildedir; Davetli sayısı, gelecek kişilerin tercihleri en başta önem yaratan etkendir. 200 ila 300 kişi çağıracaksanız ona yönelik bir mekân tercihi yapabilirsiniz. Düğünün yapılacağı mevsimde oldukça önemlidir. Yağmurlu bir güne denk geldiğiniz zaman mekânın ekstra kapalı bir alanı olup olmadığına bakmanız gerekir. Düğün mekânının ulaşımı bir diğer önemli etkendir. Hem sizin hem de davetlilerin kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi gereklidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.