Doğal Cilt Bakım Ürünleri

doğal ürünler
doğal ürünler

Gün geçtikçe ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle cilt daha hızlı yıpranıyor ve bunun sonucu daha çabuk yaşlanıyor. Kadınların, erkeklere nazaran daha fazla ilgi duyduğu bir alan olan kozmetik dünyası, kendini yenilerken, kadınlar doğal bakım ürünlerine daha fazla rağbet ediyor. Bunun birincil nedeni değişen iklim ve beslenme koşulları. Artık neredeyse saf bir besin kaynağı bulmak zor hale gelmişken, kimyasal ürünler insanlara cazip gelmiyor.

Kimsayal Değil Bitkisel Kozmetik Öne Çıkıyor

Eskiden reklamları sıkça dönen ve yok satan cilt ürünleri yerini, televizyon programlarında yayınlanan ve evdeki malzemeler ile cilt bakımı yapılmasına olanak veren reçetelere bırakmış durumda. Maddi olarak da sarsıcı rakamlara satılan önemli markaların ürünleri eskisi kadar talep görmüyor. İnsanlar doğala yaklaşma yolunu seçmeye başladığından beri organik tarım, bitkisel ürünler trend halini aldı.

doğal ürünler
doğal ürünler

Bitkisel ve Organik Ürün Satan Markalar

Bu yaklaşıma hitap eden ve bitkisel ürün çeşitliliği yönünden kendini öne çıkaran markalar, Zorah, Aubrey Organics, Hamadi, Druide, Natures, İda-Kew. Bu markaların ürünleri doğal ve organik bakımdan hoşlananların dikkatini çekiyor. Her cilt yapısına uygun, bakım ürünleri ile yoğun talep görüyorlar.

doğal cilt bakım ürünleri
doğal cilt bakım ürünleri

Fiyatları açısından bu marka ürünlerini pek cazip bulmayanların, evde bulunan basit bir kaç malzemeyle bakım yapma şansıda var. Örneğin hayal edilen pürüzsüz bir cilt için patates maskesi önerilebilir. İnce rendelenmiş suyu sıkılıp, posasını ortaya çıkardıktan sonra yüze eşit miktarda dağıtılarak 20 dakika kadar bekletilmesi sonucu cildin düzelmesine yardımcı olur. İlk uygulamadan sonra bile ciltte şifa verici, gözle görülür bir fark yaratır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.