Cilt Problemlerine Pratik Çözüm

Sivilce, akne, yağlı ciltler, kuru ciltler veya kırışmış, esnekliğini kaybetmiş ciltler için doğal yöntemlerle pratik çözümler bulunuyor. Gençleştirme etkisi olan peeling yöntemleri, sivilceleri tamamen geçiren bakım kürleri ve cilde nem kazandıran doğal bakım destekleriyle ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt problemlerine pratik çözüm getiren en doğal yöntemler ve bakım önerileri şu şekilde sıralanabilir;

 

  • Yoğurt ve Limon Maskesi

 

Limonun asidik yapısı ve cildi besleyen içerikleriyle, cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Siyah nokta temizleme, sivilceleri geçirme ve gözenekleri sıkılaştırmada oldukça etkili maskeyi, haftada bir kez yapabilirsiniz.

Bir kase yoğurt içerisine 1 adet limonun suyunu sıkın ve karıştırın. Sonrasında temizlenmiş cilt yüzeyine uygulayın. Ortalama 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın ve günlük nemlendiricinizi uygulayın.

 

  • Muz Maskesi

 

Cildin nem dengesini sağlayan ve kuru ciltler için pratik çözüm olan muz kürü, haftada veya iki haftada bir kez uygulanabilir. Düzenli uygulamalarda cilt nemli ve ışıltılı parlaklığa kavuşur.

Muz maskesi için; çeyrek muz, 1 çay kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yoğurt, bir kapta karıştırılır. Gözlerin alt kısmı hariç tüm yüze uygulanır. 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

 

  • Her Cilde Sirke Mucizesi

 

Elma sirkesi, cildin tertemiz ve ışıltıyla parlamasına olanak sağlar. Sivilceleri yok etmek, gözenekleri sıkılaştırmak ve antibakteriyel etkisiyle cilt yüzeyini temizlemek için idealdir. Her gün kullanılmasında bir sakınca olmayan ve cildi bakterilerden arındıran sirke bakımı; 4 yemek kaşığı suya 1 yemek kaşığı sirke oranında hazırlanır.

Tonik niteliğinde tüm yüze uygulanır. Akşam yatarken sürebilir ve sabah yıkayabilirsiniz. Yahut 1-2 saat sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Benler ve leke izlerini de zamanla geçiren sirkeyi ayrıca; 2 su bardağı ılık suya 1 kaşık ekleyerek, her gün yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

 

  • Türk Kahvesi Maskesi

 

Cilt güzelliğine inanılmaz katkılar sağlayan Türk Kahvesi, peeling ve maske olarak kullanılabilir. Kahve telvelerine gül suyu ekleyerek peeling yapın ve tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra bol suyla durulayın. Tüm vücuda uygulayabilir, gül suyu yerine zeytinyağı kullanarak selülitler ve cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Türk Kahvesi maskesi ise; 4 kaşık kahve, 4 kaşık kakao, 8 kaşık süt ve 1 kaşık limonun suyu karıştırılarak hazırlanır. Cildin tüm yüzeyine uygulanır ve 15 dakika sonra ılık su ile temizlenir. Pürüzsüz, temiz, elastik dokusunu ve nemini kazanmış bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.