CİLDİNİZE NAZİK DAVRANIN

CİLDİNİZE NAZİK DAVRANIN

Genç yaştaki bir insanın cilt yenilenme süreci ortalama 28-30 gün arasında gerçekleşir. Bu yenilenmenin hız kazanmasına yardımcı olmak ve daima pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak sizin elinizdedir. İşe evde yapabileceğiniz yöntemlerden başlayabilirsiniz. Sivilceli bir cilde sahip olabilirsiniz, üzülmeyin. Çünkü bu sorununun üstesinden gelebileceğiniz sayısız çözüm vardır. Doktorların önerdiği sivilce kremleri dışında pek çok kolay yöntem vardır. Bir adet aspirin hapı ile yarım limonun suyunu plastik bir kaba alın ve aspirin eriyene kadar güzelce karıştırın. Daha sonra yıkayıp kur5utmuş olduğunuz nemli cildinize uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Sürenizi doldurduktan sonra ılık su ile yıkayın.

cilt

Soğuk su ile cildi yüzünüzü yıkamayın faydası da vardır. Soğuk su ciltte ki hücreler üzerinde şok etkisi yaratır ve cilt sıkılaşır. Makyajınızı temizlemek için en zararsız ve en etkili çözüm olan bebek şampuanlarını kullanın. Hem kısa sürede makyajınız gidecek hem de cildiniz nemlilik kazanacaktır. Cildinize özen göstermeyi ve cildinizi sevmeyi hiçbir zaman ihmal etmeyin. Kaliteli markalı ve seri numarası doğru olan ürünler kullanın. Markası belli olmayan ve üzerinde seri numarası bulunmayan hiçbir kozmetik ürünü kullanmayın. Bu hem cildinize zarar verecek hem de cebinize.

Haftada bir cildinizi keseleyin. Bu sayede cildiniz kolaylıkla ölü hücrelerden arınacaktır. Bunun ardından da cildinize yoğun bir nemlendirici krem uygulayın. Unutmayın doğru teknikler sizi başarıya götürecek tekniklerdir.

Önceki İçerikModa
Sonraki İçerikOnline Moda Siteleri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.