Çikolata Mutlu Eder

cikolata
cikolata

Her gün bir parça çikolata sağlığa çok faydalı

Günlük hayatta bizi mutsuz eden birçok durumla karşılaşırız. Hayatta hep engeller çıkar karşımıza. Bu engellerin her birine kafa yorsaydık eğer hayatta hiç mutlu olmazdık. Mutluluğumuzu harekete geçiren hormonumuzun adı endorfin hormonudur. Endorfini vücudun salgılaması için çikolata tüketmek gibi gayet basit bir yöntem bulunmaktadır. Çikolata tüketmeyi kim sevmez ki? Kokusuyla bile bizi başka dünyalara götürür çikolata.

cikolata
cikolata

Çikolatanın faydaları

Çikolatanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Herkesin damak tadına uygun bir çikolata çeşidi vardır. Kimisi fındıklı kimisi bademli çikolatayı çok sever. Çikolata aslında günlük hayatımızın birçok yerinde bulunmaktadır. bazen içtiğimiz bir kahvede bazen yediğimiz bir pastada. Çikolata ağzımıza aldığımız zaman damağımızda yavaş yavaş erirken büyük bir mutluluk verir. Bunun sebebi de mutluluk hormonumuz olan endorfini salgılamasındandır.

Çikolata sadece mutluluk vermekle kalmaz. Bunun yanı sıra çikolatanın birçok faydası da bulunmaktadır. İçerisinde süt bulunduğu için kemiklerimize de çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda çikolatanın içinde bulunan kakao kansere karşı büyük bir önlem almaktadır vücudumuzda. Kakaonun faydası bununla da bitmiyor. Kakao aynı zamanda yüksek tansiyona da çok iyi gelmektedir. Çikolatanın içinde bulunan florid ve potasyum dişleri güçlendirip, stresle mücadele etmekte de büyük önem taşıyor. Çikolata yemek cildimize de çok iyi gelmektedir. Bu kadar faydası üzerine her gün bir parçada olsa çikolata yemek insanlar üzerinde büyük olumlu tepkiler vermektedir.

Çikolata yemek vücuda enerji vermektedir. Kana hızlı karışmamasından dolayı da kan şekerini arttırmamaktadır. Çikolatanın içinde süt bulunduğu için diğer şekerli yiyeceklere nazaran vücuda daha az zarar vermektedir. Hatta çikolatanın içindeki süt sayesinde vücuda bol miktarda kalsiyum girmekte ve bu da sütün sağladığı faydaların hemen hepsini karşılamaktadır. Aynı zamanda çikolatanın içindeki kafein miktarı çok düşüktür. Bunun için bir fincan kahve içmek yerine çikolata yemek vücuda çok daha az zarar vermektedir. Tabi ki her şeyin fazlası zarar olduğu gibi çikolatayı fazla tüketmek de zararlıdır. Çikolata fazla yendiğinde yağlanma yapabilir.

Sizlerde çikolata ile ilgili başka bilgilere de ulaşmak isterseniz https://www.moda-sitesi.com adresli sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede sadece çikolataya değil hayata dair başka birçok bilgiye de kolayca ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.